کد خبر: 45091
تاریخ انتشار: سه شنبه, 28 دی 1400 - 07:19

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

اعلام محورهای همايش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب»

منبع : لیزنا
محورهای همايش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب» با بررسی موضوعات مربوط به حفاظت پيشگيرانه، مرمت ميراث مستند و حفاظت دیجیتال اعلام شد.
اعلام محورهای همايش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب»

به گزارش  لیزنا، یکی از محورهای اصلی همايش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب»،‌ موضوع «حفاظت پيشگيرانه» است، که شامل نقش تكنولوژی، فناوری‌های نوين، مديريت بحران و نقش نيروی انسانی متخصص در حفاظت پيشگيرانه می‌شود.

دیگر محور این همایش «مرمت ميراث مستند» است. در این بخش یافته‌های نوین حفاظت و نگهداری منابع در برابر آفت‌ها و آسیب‌های احتمالی، شیوه‌های نوین مرمت مواد آرشیوی و آسيب‌شناسی ميراث مستند مورد بررسی قرار می‌گیرد. «حفاظت دیجیتال» (حفاظت و نگهداری اسناد رقمی) سومین محور این همایش ملی است.

بر همین اساس دبیرخانه همایش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب» از همه استادان، حفاظت‌گران، مرمتگران و پژوهشگران برای شركت و ارائه مقاله دعوت به‌عمل می‌آورد تا مقاله‌های خود را با محورهای پیشنهادی همايش ارسال کنند. 

سایر محورهای ذکر نشده اما مرتبط با موضوع نیز قابل بررسی است و علاقه مندان به شرکت در این همایش می‌توانند مقاله‌های خود را تا تاریخ 15 فروردین ماه سال 1401 به آدرس پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند. مقاله‌های پذیرفته شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه می‌شود. 

لازم است چكيده‌ مقاله‌ها در قالب فایل word ۲۰۰۳ همراه با مشخصات نويسنده/نويسندگان، وضعیت شغلی/سمت، پيام‌نگار و شماره تلفن تماس، ارسال شود.

همايش ملی «حفاظت و نگهداری اسناد و ميراث مستند و مکتوب» به همت گروه مطالعه و تحقیقات حفاظت و نگهداری پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران و با همکاری نهادهای مرتبط حفاظت و مرمت، همزمان با روز اسناد ملی، 17 اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.