کد خبر: 41376
تاریخ انتشار: دوشنبه, 26 اسفند 1398 - 11:45

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

قرارگاه فرهنگی پیشگیری از کرونا در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی
بامشارکت 400 کتابدار، قرارگاه فرهنگي پيشگيري و مقابله با كرونا با محوریت اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي خراسان رضوی تشکیل شد.
قرارگاه فرهنگی پیشگیری از کرونا در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

به گزارش لیزنا، بامشارکت 400 کتابدار، قرارگاه فرهنگي پيشگيري و مقابله با كرونا با هدف ترغيب مردم به ماندن در خانه  و فرهنگ سازي  و اطلاع رساني هوشمندانه  و راه‌اندازي پويش «خانواده كتابخوان» با محوریت اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي خراسان رضوی تشکیل شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: با توجه به بحران اجتماعي رخ داده در مواجهه با ويروس كرونا، تلاش جمعي دستگاه‌ها و سازمان‌ها در مبارزه با اين رخداد و تعطيلي مراكز آموزشي و كتابخانه‌هاي عمومي؛ اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي استان به تشكيل قرارگاه فرهنگي پيشگيري و مقابله با كرونا با هدف ترغيب مردم به ماندن در خانه  و فرهنگ سازي  و اطلاع رساني هوشمندانه  و راه‌اندازي پويش «خانواده كتابخوان»  اقدام کرده است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در اين قرارگاه قريب به 400 كتابدار استان به عنوان افسران جبهه دانايي انقلاب اسلامي علاوه بر آگاه سازي  و اطلاع رساني و تشويق بر حضور در منازل و پرهيز از سفرهاي درون شهري و برون شهري، تاكيد مي‌شود افراد به خواندن كتاب‌هاي خوانده نشده كتابخانه شخصي خود بپردازند و با ارسال ويدئوي 1 دقيقه‌اي در پويش خانواده كتابخوان شركت کنند.

وی ادامه داد:  اين اقدام فرهنگي با مشاركت مجمع خيرين توسعه كتابخانه ها و ترويج كتابخواني استان و تعدادي از دستگاه هاي خدمت رسان در تامين مالي تعداد 1399 كارت هديه و هداياي ارزشمند فرهنگي همزمان با نيمه شعبان با تقدير از برگزيدگان به كار خود پايان مي دهد.

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: اين قرارگاه ضمن مكاتبه با مديران كل كتابخانه هاي عمومي استانهاي كشور و درخواست از ايشان براي دعوت هم استاني هايشان به حضور در منازل و پرهيز از سفر به مشهد مقدس ، با توليد محتوا هاي فرهنگي از قبيل ساخت كليپ ، و ويدئوهاي يك دقيقه اي پيشگيرانه  و آموزشي در اين خصوص اقدام خواهد کرد.