کد خبر: 45742
تاریخ انتشار: سه شنبه, 27 ارديبهشت 1401 - 11:59

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

آیین بزرگداشت حکیم فردوسی همراه با شاهنامه خوانی برگزار شد

منبع : لیزنا
به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم سخن ابوالقاسم فردوسی، آیین بزرگداشت این شاعر حماسه سرای ایران به همراه ویژه برنامه شاهنامه خوانی به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشمر انجام شد.
آیین بزرگداشت حکیم فردوسی همراه با شاهنامه خوانی برگزار شد

به گزارش لیزنا، در این برنامه که در فضای باز کتابخانه عمومی شهید مدرس برگزار شد رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر در سخنانی با اشاره به جایگاه فردوسی در شعر و ادب فارسی گفت: فردوسی بر بلندای قله شعر و ادب فارسی ایستاده و یکی از مفاخر ملی ایرانیان محسوب می شود که جهانیان نیز او را می شناسند.

محمد فیض عارفی افزود: فردوسی نه فقط یک شاعر بلکه یک فرد حکیم بود که شاهنامه او سرشار از حکمت های الهی و انسانی است.

وی ادامه داد: بزرگداشت مفاخر و مشاهیری همچون فردوسی علاوه بر اینکه هویت ملی و مذهبی مردم را افزایش می دهد باعث مصون شدن نسل جوان و نوجوان از هجمه های فرهنگی خواهد شد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر تصریح کرد: ما در مجموعه کتابخانه های عمومی تلاش می کنیم نسبت به معرفی مفاخر ملی و مذهبی اقدام کنیم تا نسل جوان و نوجوان با این شخصیت ها آشنا شده و بتوانیم الگوسازی مناسبی برای این نسل انجام دهیم.

در ادامه این برنامه که با استقبال گسترده علاقمندان برگزار شد قصه گویی و نقالی ویژه کودکان و همچنین شاهنامه خوانی و بیان یکی از داستان های شاهنامه انجام شد.

همچنین در پایان برنامه نیز دو نسخه نفیس شاهنامه فردوسی به قید قرعه به دو نفر از شرکت کنندگان اهدا شد.