کد خبر: 29275
تاریخ انتشار: شنبه, 24 تیر 1396 - 15:05
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

نشست خبری نهمین جشنواره بین المللی فارابی برگزار شد

منبع : لیزنا
 رئیس دبیرخانه نهمین جشنواره بین المللی فارابی  از ارسال سه هزار و 630 اثر در بخش داخلی به این جشنواره خبر داد.
نشست خبری نهمین جشنواره بین المللی فارابی برگزار شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حسین میرزایی صبح امروز در نشست خبری در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: فراخوان نهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه علوم انسانی از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و در بخش داخلی سه هزار و 630 اثر به این جشنواره ارسال شد. مهلت ارسال آثار برای بخش بین الملل این جشنواره تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد و نهمین جشنواره بین المللی فارابی زمستان امسال برگزار می شود.

وی تاکید کرد: برای دریافت آثار کیفی در بخش داخلی مکاتباتی با مدیران گروه های آموزشی رشته های مختلف علوم انسانی در دانشگاه های سطح یک کشور داشتیم، همچنین با دانشگاه ها، ناشران و انجمن های علمی نیز مکاتبه داشتیم تا آثاری که کیفیت لازم را دارند به این جشنواره معرفی کنند.

میرزایی عنوان کرد: نهمین جشنواره بین المللی فارابی از نظر دریافت آثار در بخش داخلی رتبه دوم را در میان دوره های گذشته کسب کرده و جشنواره هشتم بیشترین آمار آثار ارسالی را به خود اختصاص داده بود.

وی تاکید کرد: گروه فلسفه، کلام، اخلاق و ادیان بیشترین آثار جشنواره نهم را به خود اختصاص داده است که در مجموع 525 اثر برای این گروه ارسال شده است.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی افزود: گروه فقه، اصول، قران و حدیث نیز با 450 اثر رتبه دوم دریافت آثار را در این جشنواره به خود اختصاص داده است.

میرزایی اظهار داشت: از میان آثار دریافتی در بخش داخلی 60 درصد آثار مربوط به افراد حقیقی و 40 درصد آثار مربوط به افراد حقوقی بوده است.

وی عنوان کرد:بیشترین تعداد آثار دریافتی در این جشنواره در قالب کتاب بوده است که هزار و 870 اثر را به خود اختصاص داده است. پایان نامه های کارشناسی ارشد، رساله های دکتری و طرح های اختتام یافته پژوهشی در رتبه های بعدی قرار دارند.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: از هشتمین جشنواره بین المللی فارابی با محدود کردن برگزیدگان این جشنواره مفهوم نخبگی را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دادیم.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی افزود: برای بخش بین الملل نهمین جشنواره بین المللی فارابی با سفارتخانه های فعال در ایران و دانشگاه های معتبر بین المللی که در حوزه علوم انسانی فعالیت می کنند، مکاتبات و مذاکراتی انجام دادیم.

میرزایی تاکید کرد: همچنین با رایزن های علمی و فرهنگی ایران در کشورهای دیگر نیز مذاکراتی انجام دادیم تا این جشنواره را معرفی کرده و آثار مرتبط با حوزه علوم انسانی در زمینه اسلام شناسی و ایران شناسی را به این جشنواره معرفی کنند.

وی گفت: تاکنون از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، روسیه، عراق و مصر به این جشنواره اثر ارسال شده است.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد: نهمین جشنواره بین المللی فارابی زمستان سال جاری برگزار خواهد شد که پیش بینی می کنیم فرآیند داوری آثار تا پایان پاییز به اتمام برسد.

 

میرزایی در پایان تاکید کرد: موضوع علوم انسانی و علوم اسلامی به هم تنیده است و بخشی از مشارکت کنندگان ما در این جشنواره را طلاب حوزه های علمیه تشکیل می دهند که آنها در زمینه های علوم انسانی اسلامی فعالیت می کنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر فرهنگی
رویدادهای پیش رو