کد خبر: 29287
تاریخ انتشار: یکشنبه, 25 تیر 1396 - 14:58
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

280 اثر به پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره ارسال شد

منبع : لیزنا
دبیرعلمی پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره از ارسال حدود ۲۸۰ اثر به بخش داستان پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره خبر داد. 
280 اثر به پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره ارسال شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام پایگاه خبری حوزه هنری، سارا عرفانی، دبیر علمی پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره، با اعلام خبر ارسال حدود 230 داستان کوتاه و 50 داستان کوتاه کوتاه 100 کلمه‌ای به پانزدهمین دوره جشنواره گفت: آثار ارسالی از سوی هیات انتخاب در مرحله نخست داوری در حال بررسی است تا داستان‌های ضعیف‌تر ریزش کنند و داستان‌هایی که استانداردهای لازم را دارند در اختیار داوران قرار بگیرند.

وی ادامه داد: بخش جدید «داستان کوتاه کوتاه 100 کلمه‌ای» دو دوره است که در جشنواره جوان سوره قرار داده شده است. دوره گذشته، پیش از پایان زمان ارسال آثار کارگاه آشنایی مخاطبان و علاقه‌مندان از نظرات استادان در زمینه داستان‌های مینی‌مال برگزار شد

عرفانی با اشاره به حذف کارگاه آموزشی آشنایی با داستان‌های مینی‌مال اظهار کرد: داستان‌های 100 کلمه‌ای به گفته داوران در حد انتظار نبودند. بخش داستان‌های 100 کلمه‌ای، بخش کمتر شناخته شده‌ای است و فکر می‌کنم اگر بتوانیم پیش از برگزاری آئین اختتامیه کارگاهی در زمینه داستان‌های 100 کلمه‌ای داشته باشیم، خوب و مفید است.

دبیر علمی پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره ادامه داد: شناخت نویسندگان جوان را باید در این زمینه بالا ببریم تا داستان‌های مینی‌مال هم در بین اهالی ادبیات جا بیفتد. با توجه به فضای رسانه‌های مدرن و شبکه‌های اجتماعی، جا دارد که داستان‌های مینی‌مال به‌ویژه از سوی نویسندگان متعهد کشور بیش از پیش جدی گرفته شود.

عرفانی گفت: تلاش داریم تا با انجام هماهنگی‌های لازم با تیم اجرایی جشنواره، کارگاه داستان کوتاه را هم برای شرکت‌کنندگان در این دوره از جشنواره دایر کنیم.

حوزه هنری انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی، پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره را مردادماه 1396 در استان تهران با اهداف «شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان»، «تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی»، «جریان‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌های اسلامی» و معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب» برگزار می‌کند.

 

آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره مهرواره داستان جوان سوره پنج‌شنبه 26 مردادماه با حضور برگزیدگان و اهالی ادبیات در استان تهران برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو