کد خبر: 35416
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 13 تیر 1397 - 11:21
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

«تمهیداتی بر نظریه‌ی زبان» نقد و بررسی می شود

منبع : لیزنا
نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه، ۱۹ تیر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «تمهیداتی بر نظریه‌ی زبان» اختصاص دارد که در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
«تمهیداتی بر نظریه‌ی زبان» نقد و بررسی می شود

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی به تازگی کتاب «تمهیداتی بر نظریه‌ی زبان» نوشته‌ی لویی یلمزلف با ترجمه‌ی محمدامین شاکری به همت انتشارات خوارزمی منتشر شده است. این کتاب نماینده‌ی شاخص ژرف‌ترین و پیچیده‌ترین نظریه‌ای است که تاکنون در باب زبان وضع شده است. در این کتاب بسیار سخت‌خوان شالوده‌های نظریه‌ی گلوسم‌شناسی به خوبی تشریح شده است. یلمزلف ایده‌های سوسور را تا سرحدات‌شان پی‌ می‌گیرد و موجبات و الزامات پروژه و جنبش فکری عظیمی در مطالعات زبان را فراهم می‌سازد. وی از بنیان‌گذاران حلقه‌ی زبان‌شناسی کپنهاگ است که در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد.

نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه، ۱۹ تیر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «تمهیداتی بر نظریه‌ی زبان» اختصاص دارد که با حضور دکتر احمد پاکتچی، دکتر حمیدرضا شعیری و محمد‌امین شاکری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
رویدادهای پیش رو