کد خبر: 35566
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 20 تیر 1397 - 16:19
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در هند توسط بنیاد سعدی برگزار می شود

منبع : لیزنا
نشست عمومی بررسی «چالش‌ها و راهکارهای آموزش زبان و ادبیات فارسی در هند» شنبه 2،3 تیرماه ساعت 10 صبح در بنیاد سعدی برگزار می شود.
نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در هند توسط بنیاد سعدی برگزار می شود

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی بنیاد سعدی، این نشست با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، احسان اله شکراللهی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند، آذرمیدخت صفوی، استاد و مدیر بخش زبان فارسی دانشگاه علیگر هند و الهام حدادی و زینب کوشکی کارشناسان منطقه شبه قاره بنیاد سعدی برگزار می ­شود.

بنا براین گزارش، پرفسور آذرمیدخت صفوی بنیانگذار مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند و موسس انجمن مطالعات صادق صفوی  و مدیر بخش زبان فارسی در دانشگاه علیگر هند، یکی از مطرح ترین دانشگاه های این کشور، است که با حضور وی در این دانشگاه، بخش زبان فارسی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

همچنین با گذشت 6 ماه از انتصاب احسان اله شکراللهی به  ریاست مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند، فعالیت بسیاری از انجمن های ادبی زبان فارسی در دهلی نو از سر گرفته شده است. در این نشست، آخرین تجربیات این دو استاد در زمینه وضعیت زبان فارسی در هند، در اختیار علاقه مندان قرار داده خواهد شد.

شرکت در این نشست برای عموم علاقه مندان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی آزاد است.

بنا بر اعلام این خبر، سرزمین هند بزرگترین عرصه کشور غیر فارسی زبانی است که در طول تاریخ با زبان فارسی مواجه بوده است. در این منطقه هنوز هم فرصت های بسیاری برای گسترش این زبان وجود دارد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
رویدادهای پیش رو