کد خبر: 33207
تاریخ انتشار: سه شنبه, 24 بهمن 1396 - 09:06
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نقد کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی 56 تا بهمن 57» در همدان

منبع : لیزنا
  مسئول کتابخانه عمومی رضی‌الدین آرتیمانی از برگزاری جلسه نقد کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی ۱۳۵۶ تا بهمن ۱۳۵۷» به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان تویسرکان خبر داد.
نقد کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی 56 تا بهمن 57» در همدان

به گزارش لینا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، اعظم السادات موسوی مسئول کتابخانه عمومی رضی‌الدین آرتیمانی، با اشاره به وجود کتاب‌هایی درباره حرکت عظیم مردم ایران در کتابخانه‌های عمومی گفت: باید این کتاب‌ها را از قفسه‌ها خارج کرد و با معرفی آن به جامعه، امکان بازنمایی زوایای پنهان خواست ملت ایران به رهبری امام (ره) را به‌وجود آوریم.

موسوی با اشاره به شرح تاریخ پرماجرای سیاسی انقلاب و رویدادها و حوادث دی ۵۶ تا بهمن ۵۷ در این کتاب، گفت:‌ این کتاب در هر بخش به مقتضای بحث، به بررسی اوضاع، شرایط و حوادث آن مقطع تاریخی پرداخته است.

وی با تأکید به اینکه «برای تحلیل هر واقعه نخست باید توصیفی از آن حادثه را ارائه داد»، گفت:‌ ۶ فصل اول بخش اول و دوم این کتاب به بیان حوادث تاریخی از ۱۹ دی‌ماه سال ۵۶ تا ۲۲ بهمن سال ۵۷ می‌پردازد.

وی با اشاره به وجود رهبری مذهبی، قاطع، مصمم به عنوان مهم‌ترین دلایل عنوان شده در این کتاب برای سقوط رژیم پهلوی گفت: مطالب این کتاب به‌روشنی و بر اساس وقوع تاریخی دسته‌بندی و تنظیم‌شده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو