کد خبر: 33962
تاریخ انتشار: یکشنبه, 26 فروردين 1397 - 15:02
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

آغاز نظرسنجی انتخاب نشریات سال 97 از بیست‌و‌ششم فروردین

منبع : لیزنا
اداره كل منابع نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، طی اطلاعیه‌ای از آغاز طرح نظرخواهی درباره انتخاب نشریات سال 97 برای كتابخانه‌های عمومی از روز یكشنبه 26 فروردین‌ماه خبر داد.
آغاز نظرسنجی انتخاب نشریات سال 97 از بیست‌و‌ششم فروردین

به گزارش لیزنا بر اثر اعلام روابط عمومی نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، طرح نظرسنجی انتخاب نشریات از روز یكشنبه 26 فروردین آغاز و تا روز پنجشنبه 30 فرودین‌ماه، به مدت پنج روز كاری، ادامه خواهد داشت و كتابداران، اعضای فعال كتابخانه، كارشناسان منابع و كارشناسان فرهنگی نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور برای شركت در این نظرسنجی می‌توانند از طریق نرم افزار سامان نشریات مورد نیاز خود را انتخاب كنند.

 بر این اساس اداره كل منابع نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور طی اطلاعیه‌ای اعلام كرد به منظور تسهیل در انتخاب نشریات، 210 عنوان نشریه در 20 حوزه موضوعی در دسترس قرار خواهد گرفت و كاربران می‌توانند، علاوه بر اولویت دهی موضوعی به نشریات، در خصوص تك تك آنها با توجه به نیاز كتابخانه و اعضا، كیفیت محتوایی و جذابیت نشریه اعلام نظر كنند. همچنین این امكان فراهم است كه كاربران نشریات‌ جدیدی را، كه در فهرست اعلامی وجود ندارد نیز پیشنهاد دهند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده: «در انتخاب فهرست اولیة نشریات، به جامعیت موضوعی و عنوانی توجه شده است. در نتیجه، لازم است كتابداران و شركت كنندگان با دقت، حوصله و اختصاص وقت مناسب، نسبت به اعلام نظرات خود اقدام كرده تا از این طریق كارشناسان اداره كل منابع را در تهیه بهترین فهرست مطابق با نیاز اعضای كتابخانه‌های عمومی كشور یاری رسانند.

 ضمناً كارشناسان منابع در سراسر كشور نیز این آمادگی را دارند تا در صورت بروز اشكالات فنی در فرآیند اجرایی، نسبت به انتقال موضوع به ستاد و پیگیری برای رفع آنها اقدام كنند.

گفتنی است نظرسنجی مربوط به خرید نشریات، هر سال به صورت سراسری در كشور برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: