کد خبر: 34525
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 - 13:56
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نشست نقد کتاب «خط‌شکن کویر» در شهرستان خاتم یزد برگزار شد

منبع : لیزنا
  نشست نقد و بررسی کتاب «خط‌شکن کویر» با حضور نویسنده این اثر، معاون فرماندار و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرستان خاتم و با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و ناحیه بسیج سپاه خاتم، در حسینیه صاحب‌الزمان(عج) شهر هرات برگزار شد.
نشست نقد کتاب «خط‌شکن کویر» در شهرستان خاتم یزد برگزار شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، سردار محمدمهدی فرهنگ‌دوست، نویسنده این کتاب در نشست نقد و برررسی کتاب خود گفت: «خط‌شکن کویر» شامل مجموعه‌ای از خاطرات شفاهی دوران دفاع مقدس است که حاصل ۴۳ جلسه مصاحبه و نزدیک به ۴۲ خاطره  است.

فرهنگ‌دوست افزود: این کتاب که به کوشش محمدعلی همتی، از نویسندگان جوان و متعهد یزدی گردآوری شده است، از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی بنده شروع می‌شود و تا خاطرات آخرین روزهای جنگ ادامه می‌یابد

وی تصریح کرد: در نگارش این کتاب سعی کرده‌ام تا جایی که ممکن است واقعیت‌های جنگ را به تصویر بکشم و به جای درشت‌نمایی به درست‌نمایی و بیان حقایق جنگ بپردازم.

نویسنده کتاب خط‌شکن کویر همچنین با تشکر از برگزاری این نشست، به پرسش‌های مطرح‌ شده از سوی مخاطبان پاسخ داد.

علی اسلامی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی خاتم نیز در این نشست ادبی با اشاره به این که سردار فرهنگ‌دوست از فرماندهان دلاور یزدی در دوران دفاع مقدس است، تصریح کرد: وی در شانزدهم اسفند ۱۳۴۲ در یزد متولد شد و از اسفند سال ۶۰ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد

وی ادامه داد: سردار فرهنگ‌دوست در دوران دفاع مقدس، حضور فعال و مستمر در عملیات‌های تیپ ۱۸ الغدیر یزد داشت را و بارها شیرینی جراحت سنگین نبرد در راه حق را چشید.

پایان‌بخش این نشست نقد کتاب، تقدیر از نویسنده کتاب «خط ‌شکن کویر»، سردار محمدمهدی فرهنگ‌دوست بود.

گفتنی است، کتاب «خط‌شکن کویر» از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در ۳۷ فصل و ۷۱۷ صفحه به چاپ رسیده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو
فرهنگ و ادب