کد خبر: 37419
تاریخ انتشار: یکشنبه, 15 مهر 1397 - 14:06
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

برگزاری نمایشگاه برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه و موزه ملی ملک

منبع : روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه، تور هدفمند بازدید و کارگاه‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.
برگزاری نمایشگاه برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه و موزه ملی ملک

 کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک، مجموعه‌ای از برنامه‌های گوناگون در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.

 

به گزارش لیزنا، نمایشگاه، کارگاه آموزشی و تور هدفمند بازدید، قالب‌هایی به شمار می‌آید که نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی، برای مخاطب کودک و نوجوان هم‌زمان با هفته ملی کودک از روز دوشنبه 16 مهر 1397 خورشیدی طراحی کرده است. نمایشگاه «تذهیب؛ گزیده آثار کارگاه آموزشی تذهیب» در جایگاه نخستین برنامه از روز دوشنبه 16 مهر 1397 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد. کودکان و نوجوانان، آثار این نمایشگاه را پیش‌تر با حضور در یک کارگاه آموزشی در این گنجینه آفریده‌اند. تور هدفمند بازدید و کارگاه آموزشی «باغ قصه‌ها»، دومین برنامه ویژه به شمار می‌آید که روز چهارشنبه 18 مهر 1397 به میزبانی از کودکان و نوجوانان تهرانی می‌نشیند. سه کارگاه «صحافی و مرمت کتاب»، «ضرب سکه به شیوه کهن» و «ساخت بازوبند تاریخی»، دیگر برنامه‌های بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به مناسبت فرارسیدن هفته ملی کودک به شمار می‌آیند که به ترتیب در روزهای شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه، 21 تا 23 مهر 1397 خورشیدی در این موقوفه برگزار می‌شوند.

کودکان و نوجوانان بخش‌های محروم و کم‌برخوردار جامعه، بخشی مهم از مخاطبان برنامه‌های ویژه کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آیند که در برنامه‌های هفته ملی کودک نیز این مساله گنجانده شده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار این گنجینه در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس وقف کرده است. این موقوفه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» جای دارد. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: