کد خبر: 37466
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 18 مهر 1397 - 12:33
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

استفاده از ایده‌های خلاقانه برای بهبود جایگاه کتابخانه‌های اردکان

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد
 همزمان با آغاز سال تحصیلی و شروع فصل پویایی کتابخانه‌ها،‌ کتابداران کتابخانه‌های عمومی اردکان در نشستی در خصوص بهبود کیفی وضعیت کتابخانه‌های شهرستان و راهکارهای رسیدن به خدمات مطلوب در کتابخانه‌ها، بحث و تبادل نظر کردند.
استفاده از ایده‌های خلاقانه برای بهبود جایگاه کتابخانه‌های اردکان

 به گزارش لیزنا، کتابداران اردکانی در این نشست هم‌اندیشی که با حضور حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان اردکان برگزار شد، به بیان مسائل و مشکلات کتابخانه‌های خود پرداختند و برای حل این مسائل، راهکارهایی نیز ارائه کردند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان با تبریک برتری شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان،‌ این موفقیت را نتیجه تلاش‌های کتابداران اردکانی دانست و از همراهی با برنامه‌های مختلف فرهنگی و دقت‌نظر آنان تشکر کرد.

وی استفاده از ایده‌های خلاقانه برای بهبود جایگاه کتابخانه‌های شهرستان اردکان را ضروری دانست و بر نقش‌آفرینی بیشتر کتابخانه‌ها در برنامه‌های فرهنگی مطالعه‌محور تأکید کرد.

بررسی آمار کمی کتابخانه‌ها و توجه بیشتر به نیازهای مراجعه کنندگان، از جمله مسائلی بود که پایدار به آنها پرداخت.

در ادامه این نشست ابراهیم بابایی،‌ کارشناس امور کتابخانه‌های شهرستان اردکان، گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان در 6 ماهه نخست سال جاری ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر کتابداران و مسئولان به مفاد آیین‌نامه و دستورالعمل‌های حوزه امور کتابخانه‌ها شد.

اشرف تقدیری، کارشناس فرهنگی کتابخانه‌های اردکان نیز در این جلسه با تشکر از همکاری همه کتابداران شهرستان در برگزاری موفق هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اجرای فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها را برای جذب مخاطب و رونق بیشتر کتابخانه‌ها مفید دانست.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: