کد خبر: 4547
تاریخ انتشار: شنبه, 06 فروردين 1390 - 16:05

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

جشن روز جهانی کتاب کودک در شورای کتاب کودک

  هفته آینده گردهمایی و جشن شورای کتاب کودک به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کتاب کودک برگزار می شود.

 

به گزارش لیزنا، شورای کتاب کودک، به مناسبت روز جهانی کتاب کودک، دوم آوریل 2011 برابر با 13 فروردین 1390 و فرارسیدن نوروز، جشنی را با حضور همکاران بخش های ادبیات کودک و نوجوان، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن و نیز تمامی علاقه مندان به ادبیات کودک برگزار می کند.

این مراسم روز یکشنبه مورخ 14 فروردین 1390 از ساعت 16 تا 18:30 در محل کتابخانه تحقیقاتی شورا برگزار می شود.

گفتنی است، ۲ آوریل، به افتخار زادروز نويسنده دانماركي، هانس کریستین اندرسن، نویسنده داستان‌های کودکان، روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده‌است. بزرگداشت اين روز يكي از برنامه‌هاي دفتر بين‌المللي كتاب براي نسل جوان است. همچنین در این روز فعاليت‌هاي ويژه‌اي در زمينه كتاب و كودك در سطح جهاني برگزار مي‌شود.

شعار روز جهاني کتاب کودک در سال 2011 با عنوان «کتاب‌ها ياد آورند!» توسط شاخه ملي دفتر بين‌المللي کتاب براي نسل جوان منتشر شده است که به داستان‌هايي اشاره مي‌کند که زندگي گذشتگان را آن طور که واقعا بوده پيش چشم ما زنده مي‌کنند و کتاب‌ها يادآور گذشته‌ها هستند.

شورای کتاب کودک سازمانی فرهنگی – پژوهشی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که در سال 1341 تأسیس شده است. این سازمان در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می کند و اعضاء آن نیروهای داوطلب هستند. شورا در حال حاضر حدود 700 عضو (رسمی و وابسته) دارد.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: