کد خبر: 34993
تاریخ انتشار: سه شنبه, 22 خرداد 1397 - 15:36
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

کلاس‌های آموزش زبان فارسی در عمان برگزار می‌شود

منبع : لیزنا
کلاس‌های آموزش زبان فارسی با همکاری رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران در شعبه‌های مسقط و صحار مرکز آموزش چندزبانه عمان برگزار می‌شود.
کلاس‌های آموزش زبان فارسی در عمان برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بهمن اکبری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسقط، ضمن حضور در مرکز آموزش چندزبانه عمان (Polyglot Institute) با هیفا الحسنی، مدیر این مرکز دیدار و در خصوص بررسی شرایط فعالیت و هماهنگی برای همکاری‌های مشترک در زمینه آموزش زبان فارسی گفت‌وگو کرد.

هیفا الحسنی در سخنانی، ضمن تشکر از حضور رایزن فرهنگی ایران در مرکز آموزش چندزبانه، نسبت به تشکیل کلاس‌های آموزش زبان فارسی در شعبه‌های مسقط و صحار این مرکز اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین خواستار همکاری رایزنی فرهنگی ایران برای اعزام استادان زبان فارسی شد و افزود: اجرای موفق دوره‌های آموزش زبان فارسی مشروط به حضور مدرسان قوی و نظام آموزشی مناسب برای زبان‌آموزان است.

اکبری نیز، بر لزوم تقویت و تعامل میان جامعه عمان با ایرانیان مقیم و نیاز مبرم به آموزش زبان فارسی در این کشور، تأکید کرد.

در ادامه این دیدار، بر اساس توافق طرفین، مقرر شد استادان زبان فارسی و کتاب‌های آموزشی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اختیار مرکز چندزبانه قرار گیرد و همچنین، گواهی پایان دوره نیز به صورت مشترک توسط مرکز آموزش زبان فارسی وابسته به رایزنی فرهنگی کشورمان و مرکز آموزش چندزبانه صادر شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: