کد خبر: 32571
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 20 دی 1396 - 09:47
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

دیدار عضوهیات امنای کتابخانه های عمومی کشور با کتابداران استان سیستان و بلوچستان

منبع : لیزنا
مدیر کل امور پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: باید برای استفاده از ظرفیت خیرین استان برنامه ریزی شود.
دیدار عضوهیات امنای کتابخانه های عمومی کشور با کتابداران استان سیستان و بلوچستان

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی، مدیر کل پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور در دیدار با کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در استان برای ارتقای سطح فرهنگ مطالعه گفت: مشارکت افراد و اعضای انجمن کتابخانه ها در کارهای فرهنگی در از وظایف اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در ساخت وتجهیز کتابخانه ها تاکید کرد وگفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا علاوه بر استفاده از خیرین استانی از ظرفیت خیرینی  که در خارج استان ساکن هستند نیز استفاده شود و مشارکت آنان جلب شود.

اسفند یار زیدآبادی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت موجود گفت: در سال جاری برنامه های فرهنگی خوبی در سطح استان برای گسترش فرهنگ مطالعه در میان اقشار مختلف جامعه برگزار شد.

وی با اشاره به رشد ۲۲درصدی تشکیل جلسات انجمن نسبت به سال گذشته گفت :از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱۷ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سطح استان برگزار شده است که در این جلستان ۵۷۵ مصوبه به تصویب اعضا رسیده است.

وی افزود:برای دستیابی به سند ۱۴۰۴ توسعه کتابخانه های عمومی نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه ها هستیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در پایان گفت: در سه سال گذشته اقدامات خوبی برای بهبود وضعیت معیشتی همکاران از سوی نهاد کتابخانه های عمومی  انجام گرفته است که جای تقدیر دارد.

 

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی مدیر کل پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه سفر به زاهدان ضمن دیدار و گفت و گو با کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان از کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان بازدید کرد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: