کد خبر: 28009
تاریخ انتشار: سه شنبه, 15 فروردين 1396 - 09:15
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

به مناسبت روز جهانی کتاب کودک

صدای نویسندگان کودک و نوجوان در «درختم چتر خود را می گشاید»

منبع : لیزنا
مصطفی رحماندوست، هوشنگ مرادی کرمانی، ناصر ایرانی، رضی هیرمندی، جعفر ابراهیمی (شاهد)، محمدرضا یوسفی و افسانه شعبان نژاد صدایشان را به ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران هدیه داده اند.
صدای نویسندگان کودک و نوجوان در «درختم چتر خود را می گشاید»

 به گزارش لیزنا، "درختم چتر خود را می گشاید" عنوان ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوان ایران است که همزمان با روز طبیعت و روز جهانی کتاب کودک منتشر شده است.

پادکست حاضر با صدای زنده یاد عباس یمینی شریف آغاز می شود و سپس بخشی از فیلم "بی بی چلچله" به کارگردانی کیومرث پوراحمد به گوش می رسد.

در این شماره صفحاتی از کتاب های "درخت بخشنده" اثر شل سیلوراستاین و ترجمه رضی هیرمندی، "نخل" اثر هوشنگ مرادی کرمانی، "صدای صنوبر" و شعر "پرنده" اثر افسانه شعبان نژاد، "بوی کال یاس" و "بوی گنجشک" اثر جعفر ابراهیمی (شاهد)، "از شکوفه تا درخت" اثر رضی هیرمندی، "راز جنگل سبز" اثر ناصر ایرانی، "شاخه ها در باد، ریشه ها در خاک" اثر مصطفی رحماندوست و "بزبزی و درخت آسوری" اثر محمدرضا یوسفی گردآمده است. متن کامل این کتاب ها را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران به آدرس http://icnl.nlai.ir بخوانید.

همچنین قطعه هایی از آلبوم های موسقی "پرنده خیال"، "نمک"، "دنیای شادی" و "بازی های آوازی" و لالایی های کویر (گل و ماهور)" و "شب بخیر کوچولو" به تناسب محتوای کتاب های معرفی شده در پادکست به گوش می رسد.

گفتنی است پیش از این از سری پادکست های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید»، «انگار توی قصه‌ای»، «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی» و «قلب سپیدی در سینه آن» منتشر شده است.

تصویر این شماره پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران از کتاب "دختری ساکت با پرنده هایی شلوغ" نوشته احمد اکبرپور و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است.

برای شنیدن "درختم چتر خود را می گشاید" به وبگاه کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران به آدرس http://icnl.nlai.ir مراجعه کنید.

امیرعلی
|
Iran
|
1396/01/17 - 23:22
0
0
چطوری باید نصب کنی
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر فرهنگی
رویدادهای پیش رو