کد خبر: 37802
تاریخ انتشار: دوشنبه, 12 آذر 1397 - 11:24
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

اخبار کتابخانه ملی

کتابخانه ملی یزد اسناد راکد دستگاه های دولتی را ارزشیابی میکند

منبع : روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد
در راستای ارزشیابی اسناد بایگانی های راکد ادارات و دستگاه های دولتی اسناد، بایگانی راکد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد توسط کارشناسان اسناد مرکز اسناد و کتابخانه ملی یزد ارزشیابی و تعیین تکلیف شد.
کتابخانه ملی یزد اسناد راکد دستگاه های دولتی را ارزشیابی میکند

 

به گزارش لیزنا، داود پاک طینت؛ سرپرست مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد، از ارزشیابی و تعیین تکلیف 99 کارتن اسناد بایگانی راکد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد خبر داد.

سرپرست مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با اشاره به وظیفه این مرکز مبنی بر ارزشیابی و تعیین تکلیف اسناد بایگانی های راکد ادارات و دستگاه های دولتی گفت: اسناد و پرونده‌ها پس از ایفای نقش خود در زمان مقرر، از چرخه اداري خارج می شوند و در بایگانی های راکد ادارات نگهداری می شوند که این اسناد باید مطابق قانون سازمان اسناد ملي ايران، مورد ارزشيابي قرار گيرند.

گفتنی است این اسناد پس از ورود به مرکز باید مراحل ضدعفوني، فهرست نویسی، آرشیو و اطلاع رسانی از طریق سامانه الکترونیکی (رسا) را بگذرانند تا زمینه استفاده پژوهشگران از این اسناد فراهم گردد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: