کد خبر: 25295
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 07 مهر 1395 - 13:20

داخلی

»

اخبار کتاب

در آستانه جشنواره ملی صنعت چاپ 

بازدید سید عباس صالحی از چهار چاپخانه در تهران

منبع : لیزنا
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ ایران از چهار مجموعه چاپی شهر تهران بازدید کرد.
بازدید سید عباس صالحی از چهار چاپخانه در تهران

 به گزارش لیزنا، سید عباس صالحی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه محمودرضا برازش؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر روز سه‌شنبه(6 مهرماه) همراه با تعدادی از اعضای صنف چاپ، از چاپخانه‌های «سلطان چاپ»، «مسعود مارک»، «رسام نگار جاوید» و «پردازش تصویر رایان» بازدید کرد و درباره مسائل آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

 

نخستین محور این گفت‌و‌گوها تاکید بر ضرورت تربیت نیروی متخصص و ماهر بود. همچنین مشکلات نسل جدید شاغل در صنعت چاپ مورد بررسی قرار گرفت. 

قیمت تمام شده محصولات چاپی دومین محور این گفت‌وگوها بود. چاپخانه‌داران معتقد بودند که به دلیل مسائل و محدودیت های اقتصادی، قیمت تمام شده محصولات چاپی دچار تغییر می‌شود که ضربه‌هایی به اقتصاد این بخش وارد می‌کند. 

شناسایی بازارهای کشورهای منطقه دیگر موضوعی بود که به آن اشاره شد و عنوان شد که صنعت چاپ نیازمند بازرایابی در کشورهای همسایه است. همچنین در این بازدید بر ضرورت به کارگیری تکنولوژی مدرن تاکید شد. 

بر اساس این گزارش، این بازدید در آستانه مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ به همت دبیرخانه این جشنواره برگزار شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: