کد خبر: 28564
تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 - 15:10

داخلی

»

اخبار کتاب

 «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1395» منتشر شد

منبع : لیزنا
کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتابی ایران 1395» زیر نظر مجید غلامی جلیسه  به دو زبان فارسی و انگلیسی از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد.
 «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1395» منتشر شد

به گزارش لیزنا، بر اساس اعلام روابط عمومی خانه کتاب، «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1395» ویترینی از بهترین  کتاب های ایران طی سال 1395 است که از سوی خانه کتاب راهی بازار نشر شده است.

در مقدمه این کتاب به قلم مجید غلامی جلیسه آمده است: «بر اساس آمار و اطلاعاتی که در کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1395 ارائه شده است، در این سال، در مجموع 27 جشنواره یا جایزه کتاب در سه سطح منطقه ای (استانی)، ملی و بین المللی کتاب ، در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است؛ در این 27 جشنواره در مجموع ، 473 کتاب به عنوان  کتاب برگزیده یا کتاب شایسته قدردانی شناسایی و معرفی شده است؛ از 27 جشنواره و جایزه کتاب که در سال 1395  برگزار شده است، 3 جشنواره ویژه گروه سنی کودک و  نوجوان  بوده است؛ همچنین 7 جشنواره و جایزه  در گروه  بزرگسالان به طور مشخص  در حوزه  ادبیات برگزار شده است، یکی از رخدادهای جدید جشنواره ها و جوایز کتاب در سال 1395، برگزاری 5 جایزه کتاب سال استانی در این سال بوده است. جشنواره های تخصصی کتاب در سال 1395، شامل 8 جشنواره بوده که  با توجه به اهمیت، ضرورت و نقش سازنده برگزاری جشنواره های تخصصی کتاب، این رویداد را باید به فال نیک گرفت؛ جشنواره های تخصصی، از آن جهت که با دقت بیشتر و جامعه مخاطب مشخص و هدفمند تری برگزار می شوند، بسیار بیشتر و بهتر می توانند نشان دهنده وضعیت فرهنگ مکتوب در حوزه های گوناگون و شرایط تولید کتاب در این حوزه ها  باشند

این کتاب در بخش های «جایزه های سالانه کتاب»، «جایزه های ادبی»، «جایزه های تخصصی»، « جایزه های  کودکان و نوجوانان»، «جایزه های کتاب سال استانی و منطقه ای» تشکیل شده است.

در بخش «جایزه های سالانه کتاب» به « سی و چهارمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران»، « بیست و چهارمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران»، «بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال دانشجویی» و « هجدهمین دوره همایش کتاب سال حوزه» پرداخته شده است.

همچنین،  بخش  جایزه های ادبی  شامل  « شانزدهمین دوره جایزه مهرگان و یازدهمین دوره جایزه مهرگان علم»، « شانزدهمین دوره جایزه شهید غنی پور»، «چهاردهمین دوره جایزه قلم زرین»، «یازدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر»، « نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد» و... است.

بخش «جایزه های کودکان و نوجوانان» شامل جایزه های «جایزه شورای کتاب کودک»، «هجدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان»، «پنجمین دوره جایزه لاک پشت پرنده» است.

در بخش «جایزه های کتاب سال استانی و منطقه ای » جایزه های «بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال اصفهان» ، «نوزدهمین دوره جایزه کتاب سال کرمان»، «سومین دوره جایزه کتاب سال سیستان و بلچستان» و... آمده است.

 

«کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1395»  به شمارگان 500 نسخه  و به بهای 60 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: