کد خبر: 26323
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 24 آذر 1395 - 08:38
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

با همکاری اداره پست شهرستان اسلامشهر

ارسال رایگان کتاب برای اعضای روشندل و معلول کتابخانه‌ها

منبع : لیزنا
نابینایان ومعلولین اسلامشهر می‌توانند به صورت تلفنی کتاب مورد نظر خود را سفارش دهند و آن را از طریق پست و به صورت رایگان امانت بگیرند.
 ارسال رایگان کتاب برای اعضای روشندل و معلول کتابخانه‌ها

به گزارش لیزنا، بر اساس اعلام  روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر، در پی نشست مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر با سید جواد هاشمی، معاون امورپستی منطقه 18 و مرتضی عظیمی، رئیس اداره پست شهرستان، از این پس نابینایان ومعلولین می‌توانند به صورت تلفنی کتاب مورد نظر خود را به کتابخانه سفارش دهند و کتابخانه عمومی نیز آن را از طریق پست و به صورت رایگان برای آنان ارسال می‌کند و پس از مطالعه کتاب‌ها مجددا توسط پست عودت داده می‌شود.

جعفری با اعلام این خبرگفت: در دیدار که با معاون امور پستی منطقه 18 و رئیس اداره پست شهرستان اسلامشهر انجام گرفت، بنا به درخواست افراد روشندل و معلولین شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم برای رساندن کتاب به درب منزل و محل سکونت آن‌ها، روش‌های کتاب‌رسانی به آنان بررسی شد؛ که نهایتا این کار با همکاری اداره پست شهرستان اسلامشهر انجام می‌شود.

جعفری در ادامه افزود: علیرغم اینکه برخی نهاد‍‌های حمایتی دیگری نیز در این خصوص وظایفی بر عهده دارند، اما نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور توسعه کتاب‌خوانی برای روشندلان ومعلولین برنامه‌هایی تدارک دیده است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به ارائه خدمات کتابخانه‌ای و تامین منابع مورد نیاز آنان اشاره کرد. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: