کد خبر: 37603
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 آبان 1397 - 09:02
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد

منبع : نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
دفتر پژوهش و آموزش، بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با انتشار فراخوانی از محققان و پژوهشگران برای مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۷ این نهاد دعوت کرد.
فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  منتشر شد

 به گزارش لیزنا، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور برآوردن نیازهای پژوهشی این حوزه خدمتی- مدیریتی و دستیابی به راهکارهای سنجیده، همچنین در جهت حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور از طریق تمهید فرصت‌های برابر، شفاف‌سازی فرایند و گزینشِ مبتنی بر رقابت عادلانه، از شخصیت‌های حقوقی (دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، انجمن‌‌های علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان و...) و حقیقی (پژوهشگران و دانشوران) حوزه‌های دانشیِ علم اطلاعات و دانش شناسی، مدیریت، مهندسی صنایع، علوم تربیتی‌، روان‌شناسی، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، معماری و عمران دعوت می‌کند برای حل مسائل (منطبق با و متناسب با آر.اف.پی‌ها) ذیل پیشنهاده‌های خود را فراهم و نهایتاً تا پانزدهم آذرماه 1397 ارسال نمایند.

عناوین طرح های پژوهشی ارائه شده در این فراخوان شامل «تدوین سند جامع یادگیری مادام‌العمر در کتابخانه‌های عمومی»، «تدوین سند جامع توسعه کتابخانه‌های روستایی»، «تدوین برنامۀ آموزش کتابداران کتابخانه‌های روستایی»، «طراحی و تدوین دوره‌های آموزش کاربران کتابخانه‌های عمومی»، «تدوین برنامۀ تحول دیجیتال کتابخانه‌های عمومی»، «اصلاح ساختار سازمانی»، «بررسی و مهندسی فرایندهای جاری»، «طراحی و استقرار نظام رتبه‌بندی کتابخانه‌های عمومی»، «مطالعه و تدوین نظام نامه ساخت وبهسازی کتابخانه‌های عمومی»، «تدوین سند راهبردی آگاهی‌رسانی، تبلیغ خدمات و برنامه‌ها»، «طراحی و استقرار نظام مدیریت پروژه»، «طراحی و استقرار سامانۀ پایش نظرات کاربران کتابخانه عمومی»، «سنجش نیازهای معلولان»، «شناخت و سنجش نیازهای سالمندان»، «شناسایی و سنجش نیاز اجتماعات محلی بلوچ»، «شناسایی و سنجش نیاز اجتماعات محلی کُرد»، «شناسایی و سنجش نیاز اجتماعات محلی عرب» و «شناسایی و سنجش نیاز اجتماعات محلی آذری» هستند.

به اطلاع می‌رساند با توجه به زمان‌بر بودن فرآیند بررسی، داوری و ثبت پیشنهاده‌های برگزیده در سامانۀ سمات و دریافت شناسۀ رهگیری، مهلت ارسال پیشنهاده‌ها تمدید نخواهد شد. لازم به ذکر است پژوهشگران محترم باید پیشنهاده خود را با تقید به تمامی بندهای آر.اف. پی در قالب فایل پیشنهادۀ پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تنظیم کنند و همراه با کارنامک مجری یا مجریان طرح ارسال نمایند.

پیشنهاده‌های دریافتی بر اساس معیارهای اعلام شده در آر.اف.پی‌ها مورد داوری و کارشناسی قرار خواهند گرفت و تا 25 آذرماه،  نتیجۀ داوری هر پیشنهاده به پیشنهاددهندگان آن اعلام خواهد شد.

ارسال پیشنهاده‌ها منحصراً از طریق سامانۀ «مدیریت طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌­های عمومی کشور» مسیر است

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت فایل راهنمای ارسال به نشانی http://rpm.iranpl.ir  و پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس https://www.iranpl.ir/  مراجعه فرمایید.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: