کد خبر: 37810
تاریخ انتشار: سه شنبه, 13 آذر 1397 - 14:17
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

۱۵ آذرماه،‌ آخرین فرصت ارسال پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد کتابخانه ها

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه های عمومی کشور از عدم تمدید مهلت ارسال طرح های پژوهشی خبر داد و ۱۵ آذرماه را آخرین مهلت ارسال پیشنهاده‌ها اعلام کرد.
۱۵ آذرماه،‌ آخرین فرصت ارسال پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد کتابخانه ها

به گزارش لیزنا، نهاد کتابخانه‌­ها اول آبان ماه به منظور برآوردن نیازهای پژوهشی خود از طریق تمهید فرصت‌های برابر، شفاف‌سازی فرایند و گزینشِ مبتنی بر رقابت عادلانه، از شخصیت‌های حقوقی و حقیقی حوزه­‌های دانشیِ علم اطلاعات و دانش شناسی، مدیریت، مهندسی صنایع، علوم تربیتی‌، روان‌شناسی، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، معماری و عمران دعوت کرد تا پیشنهاده‌های خود را در موضوعات مشخص تا تاریخ ۱۵ آذر ماه از طریق سامانه طرح‌های پژوهشی نهاد ارسال کنند. این مهلت با توجه به زمان‌بر بودن فرآیند بررسی، داوری و ثبت پیشنهاده‌های برگزیده در سامانۀ سمات و دریافت شناسۀ رهگیری، غیرقابل تمدید است.

نهاد کتابخانه های عمومی کشور با انتشار این فراخوان به دنبال حل مسائل موجود در حوزه های تدوین سند جامع یادگیری مادام‌العمر در کتابخانه‌های عمومی، تدوین سند جامع توسعه کتابخانههای روستایی، تدوین برنامۀ آموزش کتابداران کتابخانه‌های روستایی، طراحی و تدوین دورههای آموزش کاربران کتابخانههای عمومی، تدوین برنامۀ تحول دیجیتال کتابخانه‌های عمومی، اصلاح ساختار سازمانی، بررسی و مهندسی فرایندهای جاری، طراحی و استقرار نظام رتبه‌بندی کتابخانه‌های عمومی، مطالعه و تدوین نظام نامه ساخت وبهسازی کتابخانه‌های عمومی، تدوین سند راهبردی آگاهی‌رسانی، تبلیغ خدمات و برنامه‌ها، طراحی و استقرار نظام مدیریت پروژه، طراحی و استقرار سامانۀ پایش نظرات کاربران کتابخانه عمومی، سنجش نیازهای معلولان، شناخت و سنجش نیازهای سالمندان، شناسایی و سنجش نیاز اجتماعات محلی بلوچ‌، کرد، عرب و آذری است.

 پیشنهاده‌های دریافتی بر اساس معیارهای اعلام شده در آر.اف. پی­‌ها مورد داوری و کارشناسی قرار خواهند گرفت و تا ۲۵ آذرماه، نتیجۀ داوری هر پیشنهاده­ به پیشنهاددهندگان آن اعلام خواهد شد.

متن کامل فراخوان طرح‌­های پژوهشی نهاد کتابخانه­‌های عمومی کشور در سال ۱۳۹۷ در سامانه مدیریت طرح های پژوهشی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نشانیhttp://rpm.iranpl.ir/ قابل دسترس است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: