کد خبر: 39981
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 26 تیر 1398 - 10:06
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

شانزدهمین کتابخانه عمومی مشارکتی اردبیل به بهره برداری رسید

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل
 با افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی بهزیستی اردبیل تعداد کتابخانه های عمومی استان اردبیل به 78 باب رسید.
شانزدهمین کتابخانه عمومی مشارکتی اردبیل به بهره برداری رسید

به گزارش لیزنا، همزمان با هفته بهزیستی، با حضور شفیع شفیعی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ فریبا محمدلو، مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی و بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مسئولین شهرستانی، کتابخانه عمومی مشارکتی مرحوم دکترجابر عناصری بهزیستی اردبیل به بهره برداری رسید.

مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم با بیان اینکه بهزیستی علاوه بر ارائه خدمات برای معلولین و نیازمندان در حوزه های خدماتی و رفاهی، در راستای ارائه خدمات فرهنگی حمایت های گسترده ای را از مراکز فرهنگی علی الخصوص مهد کودکها و سایر مراکز علمی و فرهنگی دارد.

ستاری بیان کرد کتابخانه عمومی مشارکتی جابر عناصری بهزیستی بر اساس استاندارد های نهاد کتابخانه های عمومی کشور ساماندهی شده و علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای به خانواده گسترده بهزیستی استان به عموم مردم شهرستان و استان خدمات کتابخانه های ارائه خواهد داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم از افزایش تعداد کتابخانه های عمومی به 78 باب خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی مشارکتی بهزیستی شانزدهمین کتابخانه مشارکتی استان و نهمین کتابخانه مشارکتی شهرستان است.

وی با اشاره به آمادگی کتابخانه های عمومی برای مشارکت در توسعه کتابخانه های مشارکتی گفت: نهادها و سازمانهایی که بستر لازم را از نظر فضا، نیروی انسانی و تجهیزات کتابخانه ای داشته باشند می تواند با همکاری این نهاد نسبت به راه اندازی کتابخانه مشارکتی اقدام نموده و از سهمیه دائمی کتاب، خدمات نرم افزاری کتابداری و دوره های آموزشی کتابداری برای کتابداران کتابخانه های مشارکتی بهره مند شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح پروژه کتابخانه روستایی شام اسبی در مرداد ماه سالجاری خبر داد و گفت: تعداد یک باب کتابخانه روستایی در روستای انجیرلوی شهرستان بیله سوار و کتابخانه مرکزی شهرستان بیله سوار نیز جزو پروژه هایی هستند که مراحل ساختمانی این کتابخانه ها به اتمام رسیده و این پروژها نیز تا پایان سالجاری افتتاح خواهند شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: