کد خبر: 40048
تاریخ انتشار: دوشنبه, 14 مرداد 1398 - 09:11
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نخستین نشریات دورۀ مشروطه رونمایی می‌شود

 هم‌زمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت و روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، در بیستمین سه‌شنبۀ فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از نخستین نشریات دورۀ مشروطه رونمایی می‌شود.
نخستین نشریات دورۀ مشروطه رونمایی می‌شود

 به گزارش لیزنا، مهدی قیصری‌نیک، معاون امور موزه‌ها و دبیر کمیتۀ رونمایی از آثار نفیس این سازمان اعلام کرد: در این مراسم مجموعه‌ای از نخستین نشریات چاپ شده در دورۀ مشروطه که همۀ آنها در آرشیو مطبوعات آستان قدس رضوی موجود است، رونمایی می‌شود. وی افزود: دکتر متولی حقیقی، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بجنورد، به عنوان سخنران ویژه در این مراسم حضور خواهد داشت.

گفتنی است، آرشیو مطبوعات آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن مجموعه‌ای کامل از اولین نشریات چاپ‌شده و همچنین نشریات تخصصی در موضوعات گوناگون، یکی از بزرگترین مجموعه‌های نفیس مطبوعاتی در ایران است.

لازم به ذکر است، مراسم رونمایی از این نشریات، ساعت 10 صبح سه‌شنبه 15مردادماه در محل موزۀ قرآن و هدایای مقام معظم رهبری(مدظله) واقع در صحن کوثر حرم مطهر برگزار میشود و حضور برای عموم آزاد است.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: