کد خبر: 46874
تاریخ انتشار: سه شنبه, 27 دی 1401 - 10:56

داخلی

»

کتاب

از پوستر پایتخت کتاب ایران رونمایی شد

منبع : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت:: پایتخت کتاب بهانه ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است و به همین خاطر در شورای سیاستگذاری این رویداد همه دستگاه‌های دارای بدنه فراگیر در کشور دخیل هستند.
از پوستر پایتخت کتاب ایران رونمایی شد

به گزارش لیزنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر دوشنبه بیست و ششم دی ماه در نشست شورای سیاستگذاری شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب با اشاره به رویدادهای مرتبط با پایتخت کتاب ایران گفت: در طول سال، رویدادهای مهمی در کشور در حوزه کتاب برگزار می شود که هدف همگی آن ها افزایش میل و رغبت اقشار مختلف جامعه به مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

وزیر فرهنگ با بیان این که منظور از ترویح فرهنگ کتابخوانی، مطالعه کتاب های مفید است، گفت: باید در حاشیه رویدادهای حوزه کتاب، جذابیت های مرتبط با مطالعه کتاب برای اقشار مختلف جامعه فراهم شود.

اسماعیلی امتیاز ویژه رویداد پایتخت کتاب را ایجاد شور و نشاط در میان مردم و هم افزایی مسئولان استانی دانست و افزود: پایتخت کتاب بهانه ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه مندان کتاب است و به همین خاطر در شورای سیاستگذاری این رویداد همه دستگاه های دارای بدنه فراگیر در کشور دخیل هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم بازبینی  و آسیب شناسی دوره های گذشته رویداد پایتخت کتاب گفت: امروز پس از هفت دوره، مسیری که رویداد پایتخت کتاب طی کرده قابل آسیب شناسی است تا براساس نتایج آن، اصلاحات احتمالی صورت گیرد.

وزیر فرهنگ با بیان این که استقبال مردم از رویدادهای مرتبط با کتاب باید بیش از پیش مورد توجه رسانه ها قرار گیرد، گفت: استقبال پرشور نخبگان و فرهیختگان از مراسم اختتامیه جایزه جلال آل احمد در روزهای گذشته، اهمیت مطالعه برای جامعه ایران را به نمایش گذاشت؛ گرچه از جامعه ای که رهبران انقلاب آن همگی از چهره های برتر فرهنگی بوده و هستند، غیر از این هم انتظار نمی رود.

اسماعیلی تاکید کرد: فرهنگ از اولویت های جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و حوزه ای است که مزیت مطلق کشور به حساب می‌آید  همچنین از آن جا که از سوی دشمن، مورد هدف قرار گرفته، بیش از پیش نیازمند پشتیبانی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری نهادهای موثر کشور در حوزه کتاب، شاهد بهبود روزافزون وضعیت مطالعه در کشور باشیم.

گفتنی است در انتهای این نشست با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پوستر پایتخت کتاب ایران و سامانه ارزیابی آثار شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب رونمایی شد.