کد خبر: 41602
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 - 14:50

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

در سومین جلسه هیأت مدیره انجمن در سال جدید مطرح شد؛

پیگیری مطالبات کتابداران

منبع : لیزنا
نوزدهمین جلسه هیـأت مدیره دوره هفتم انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه در نرم‌افزار اسکایپ برگزار شد.
پیگیری مطالبات کتابداران

به گزارش لیزنا، نوزدهمین جلسه هیئت مدیره دوره هفتم انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در روز چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 با توجه به شرایط دوران کرونا در نرم‌افزار اسکایپ برگزار شد.موارد زیر در این نشست مجازی مطرح و مورد تصویب قرار گرفت:

مهرناز خراسانچی مسئول کمیته روابط عمومی، از مسئول وب‌سایت انجمن تقاضا کرد تا با نمایش پوسته انتخابی برای وب‌سایت انجمن ویژگی‌ها و مزایای آن را تشریح کند. مسئول وب‌سایت انجمن ضمن نمایش پوسته انتخابی، در رابطه با بخش‌های مختلف وب‌سایت توضیحاتی را ارائه داد.

وی عنوان کرد: کار انتقال وب‌سایت حدود یک ماه طول خواهد کشید. اعضای حاضر در جلسه از پوسته جدید استقبال کردند و خواستار شروع کار طراحی وب‌سایت جدید شدند.

دکتر زره‌ساز گزارشی از مباحث سال گذشته انجمن برای انتقال مالکیت دامنه ها و هاست دو نشریه الکترونیکی شناسه و آی‌بولتن ارائه کرد و خواستار پرداخت مبلغ فاکتور هاست شناسه شد.

مسئول وب‌سایت انجمن ضمن ارائه تحلیل فنی، انتقال مالکیت دامنه‌ها را به انجمن مثبت ارزیابی کرد.وی انتقال مالکیت هاست این نشریات را به انجمن خیلی ضروری ندانست با این حال، عنوان کرد که اگر انجمن ظرفیت مناسبی برای هاست خود بوجود آورد می‌توان این انتقال را انجام داد.

مهرناز خراسانچی ضمن تقدیر از زحمتی که فرامرز مسعودی برای رسم نمودار سازمانی انجمن در دوره هفتم کشیده‌است خواستار تعیین وضعیت فعالیت کمیته‌ها و مسئولان آنها به شکل دقیق‌تری شدند.

 دکتر حاجی‌زین‌العابدینی هم خواستار تعیین وضعیت کمیته همایش‌ها و افزوده شدن دو نشریه شناسه و آی‌بولتن به این نمودار شد. فرامرز مسعودی گفت:  این نمودار برای ارائه به کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تهیه شده است و می‌توان آن را برای درج در وب‌سایت اصلاح کرد. وی همچنین خواستار تعیین اهداف و برنامه‌های کمیته‌ها برای سال جدید شد.

مهرناز خراسانچی هم خواستار بررسی بیشتر وضعیت کمیته‌ها در جلسه‌ بعدی انجمن شد و دکتر خسروی نیز خواستار حذف کمیته‌های غیرفعال در دوسال اخیر شد.

دکتر میترا صمیعی گزارشی از برنامه‌های کمیته آموزش و برنامه اجرا شده قطب‌نمای آموزش با حضور دکتر محمد حسن‌زاده ارائه کرد. وی ضمن تشکر از حاضران در این جلسه خواستار مشارکت بیشتر در این برنامه‌ها شد. همچنین وی از بازخورد مثبت حاضران در جلسه گزارشی ارائه کرد و عنوان داشت که این برنامه در هفته‌های بعدی ادامه خواهد داشت. دکتر صمیعی همچنین گزارشی از روند برنامه‌ریزی کارگاه آموزشی نرم‌افزار مکس‌کیودا با همکاری آرموک ارائه کرد.

دکتر حاجی‌زین‌العابدینی ضمن اشاره به نامه بی‌نام برخی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی به برخی از اساتید رشته، خواستار اتخاذ موضوع انجمن و نامه‌نگاری برای حل مشکلات معیشتی این کتابداران شد. دکتر خسروی ضمن اشاره به اینکه این نامه بدون امضاء و نام بوده و به انجمن هم نوشته نشده خواستار این شد که گزارشی از فعالیت‌های انجمن در بخش صنفی ارائه شود. همچنین از دکتر حاجی‌زین‌العابدینی تقاضا کرد تا پیش‌نویس نامه‌ای برای کمیسیون فرهنگی مجلس آماده کند.

در پایان جلسه مهسا پورحقانی گزارش کوتاهی از فعالیت‌های کمیته صنفی ارائه کرد.