کد خبر: 40090
تاریخ انتشار: شنبه, 26 مرداد 1398 - 12:07
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

گزارش فعالیت‌های کمیته راهبری پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات

کمیته راهبری پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات گزارشی از فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری این کنگره را ارائه کرد.
گزارش فعالیت‌های کمیته راهبری پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات

 به گزارش لیزنا، گزارش عملکرد کمیته راهبری به شرح زیر است:

از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت برای پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات در هیئت مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در دستور کار قرار گرفت و پس از شکل گیری کمیته راهبری و انتخاب دبیر علمی و اجرایی این کنگره، جلسه ای با فعالان کنگره قبلی برگزار گردید، تیم اجرایی متشکل از 35 نفر داوطلب کار خود را آغاز کرد و دبیرخانه آن در ایرانداک فعال شد. در همین راستا اعضای کمیته راهبری رایزنی های خود را با حامیان کنگره آغاز کردند و طبق مصوبه کمیته راهبری مقرر شد برای پنجمین کنگره، نشست ها با حامیان که در دوره های قبل به صورت جلسه ای مشترک و تحت عنوان "شورای سیاستگذاری" برگزار می شد، در قالب جلسات انفرادی با هریک از حامیان برگزار شود. در هفته ای که گذشته جلساتی با ذینفعان کنگره به شرح زیر برگزار گردید:

 یکشنبه 20/05/1398

دیدار با  علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

 دکتر فریبرز خسروی (رئیس کمیته راهبری)، فرامرز مسعودی (عضو کمیته راهبری) و دکتر محمد زره‌ساز (عضو کمیته راهبری و دبیر علمی) در دیداری با  علیرضا مختارپور (دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دکتر امین متولیان،معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی، گزارشی از برگزاری کنگره‌های پیشین و برنامه‌های کنگره پنجم ارائه کردند. این دیدار به عنوان نخستین دیدار از مجموعه دیدارهای برنامه‌ریزی شده با اعضای شورای سیاستگذاری پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات بود. در این نشست صمیمانه، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تاکید بر هویت‌یابی و هویت‌بخشی رشته و حرفه کتابداری و اطلاع‌رسانی، انتظارات این مجموعه را از محتوای کنگره متخصصان علوم اطلاعات بیان کرد. در ادامه نشست، طرفین بر همکاری بیشتر برای ارتقای کیفیت کنگره پنجم و هم‌افزایی در فضای حرفه‌ای و علمی تأکید کردند.  مختارپور در این نشست، آمادگی نهاد را برای پشتیبانی از کنگره و مشارکت فعال در این رویداد ملی بزرگ اعلام کرد. در پایان از سوی  مختارپور، هدایایی فرهنگی به رسم یادبود به اعضای انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران اهداء شد.

 دیدار با  دکتر صالح زمانی مشاور در امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

 مهرناز خراسانچی؛پعضو کمیته راهبری و دبیر اجرایی، فرامرز مسعودی؛ عضو کمیته راهبری و دکتر محمد زره‌ساز؛ عضو کمیته راهبری و دبیر علمی در دیداری با دکتر صالح زمانی (مشاور در امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و سردبیر نشریه آی بولتن) قابلیت‌های موجود برای استفاده از ظرفیت رویداد کنگره ایفلا 2019 را برای ارتقای کیفیت پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران بررسی کردند. در این نشست مقرر شد گروه اعزامی از ایران به هشتاد و پنجمین کنگره ایفلا در آتن یونان با برنامه‌ریزی و همکاری گروهی و متناسب با تم پنجمین کنگره، با مقامات ایفلا و شرکت‌کنندگان از دیگر کشورها گفت و گوهای علمی ترتیب داده و فایل آنها را برای طرح  در کنگره مهیا کنند.

 سه‌شنبه 22/05/1398

دیدار با  علی زرافشان معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

 دکتر محمد زره‌ساز؛ عضو کمیته راهبری و دبیر علمی، در دیداری با  علی زرافشان؛ معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، گزارشی از برگزاری نشست‌های آرشیو در دوره‌های پیشین کنگره متخصصان ارائه کرد.  زرافشان در این جلسه ضمن تشکر بابت فعالیت‌های انجام شده، رهنمودهایی را برای برگزاری هرچه بهتر کنگره (به ویژه نشست‌های آرشیو و کتابخانه‌های آموزشگاهی) ارائه کرد.

 

چهار‌شنبه 23/05/1398

دیدار با مهندس دهقان 

 مهرناز خراسانچی؛ عضو کمیته راهبری و دبیر اجرایی، فرامرز مسعودی؛ عضو کمیته راهبری و دکتر محمد زره‌ساز؛ عضو کمیته راهبری و دبیر علمی با  مهندس دهقان  دیدار کردند. در این دیدار  دهقان آمادگی خود را برای حمایت مادی و معنوی از چهارمین دوره جایزه ملی دکتر نورالله مرادی اعلام کرد و پیشنهادهایی را نیز برای برگزاری هرچه بهتر این دوره از جوایز ملی ارائه داد. 

کاظم حافظیان رضوی
|
Estonia
|
1398/05/26 - 15:47
1
2
آرزوی موفقیت عزیزان در برگزاری کنگره آینده را دارم.
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: