کد خبر: 41974
تاریخ انتشار: شنبه, 21 تیر 1399 - 10:01

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

گفتگویی درباره پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما»

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران
‎با حضور کارشناسان مطالعات امریکا نشست گفتگویی با محوریت موضوع‌ پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما» برگزار می‌شود.
گفتگویی درباره پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما»

به گزارش لیزنا، نشست گفتگویی درباره پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما» با حضور دکتر الهام کدخدایی، عضو هیأت علمی دانشگاه مطالعات جهان و حمیدرضا غلامزاده، دانشجوی دکتری مطالعات آمریکا به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.
‎جورج پکر در کتاب «گزینه ما: ریچارد هالبروک و پایان قرن آمریکایی» به بهانه زندگی نامه و کارنامه عملکرد هالبروک به عنوان یک دیپلمات آمریکایی، به بررسی سیاست خارجی آمریکا و کمرنگ شدن قدرت آن به ویژه در دهه اول قرن بیست و یکم پرداخته است.
‎ریچارد هالبروک از دیپلمات‌های شناخته شده آمریکایی بود که نقش بسیار موثر و مهمی در قرارداد دیتون و مداخله آمریکا در جنگ بوسنی و حوزه بالکان و پایان این جنگ داشت. او در سالهای پایانی عمر خود دستیار هیلاری کلینتون در وزارت امور خارجه آمریکا بود.
‎پکر معتقد است ابهت آمریکا از زمان پایان جنگ سرد رو به زوال گذاشته و در این کتاب به انتقاد از سیاست خارجی 50 سال اخیر واشنگتن می‌پردازد. به اعتقاد او در این دوران افراد ناکارآمد در این پستها منصوب شده‌اند و از سوی دیگر می‌نویسد «شاید ما [آمریکا] سیاست مردمان دیگر را اصلا جدی نمی‌گیریم!»
 
‎این نشست روز یکشنبه 22 تیرماه  ساعت ۱۱ صبح از طریق صفحه مجازی کتابخانه‌های عمومی تهران به آدرس (instagram.com/tehranplir)، آپارات (aparat.com/tehranpl/live) و پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور (www.iranpl.ir) به صورت زنده پخش خواهد شد.