کد خبر: 27876
تاریخ انتشار: یکشنبه, 22 اسفند 1395 - 08:47
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

15 نماینده ایران در رقابت براتیسلاوا 2017 مشخص شدند

منبع : لیزنا
با نظر هیئت داوران، ۱۵ کتاب از ۱۵ تصویرگر ایرانی به مسابقه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۱۷ ارسال خواهد شد.
15 نماینده ایران در رقابت براتیسلاوا 2017 مشخص شدند

 به گزارش لیزنا، براساس اعلام روابطعمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «ضحاک» از فرشید شفیعی و نشر نظر، «ساندویچساز مو دم اسبی باف» از آمنه اربابون و نشر افق، «خوش به حال من» از میثم موسوی و کانون، «شب یلدا» از محمدعلی بنی‌اسدی و کانون، «گلستان» از رضا دالوند و کانون، «چی بپوشم»از محبوبه یزدانی و انتشارات فاطمی، "ازدواج با خورشید" از حمیده خسرویان و انتشارات فاطمی، "چرا آواز می‌خوانی زنجره" از نگین احتسابیان و انتشارات فاطمی، «کلاه حصیری» از میترا عبداللهی و نشر افق،«یک روز، یک ماهی» از حسن عامه کن و کانون، «من یک گوزن بودم» از نرگس محمدی و نشر افق، «وسط راهرو تاریک» از غزاله بیگدلو و نشر هوپا، «پرنده، پسرک و قطار» از راشین خیریه و کانون،«سه فرشته با بال‌های طلایی و چشمان آبی» ازعلیرضا گلدوزیان و کانون  و «بنفشههای عمو نوروز» از نوشین صفاخو، انتشارات موسسۀ تاریخ و ادبیات کودک، کتاب‌های منتخب این دوره‌اند.

فرشید مثقالی، بهزاد غریب‌پور، علی بوذری، زهره قائینی و سحر ترهنده، هیئت داوران این مسابقه در ایران، این ۱۵ کتاب را پس از بررسی ۱۰۰ اثر، که طی فراخوانی از سوی کانون پرورش فکری به دبیرخانه ارسال شده انتخاب کردند.

همچنین پیش از این نیز طی فراخوانی برای انتخاب تصویرگر جوان ایرانی برای حضور در کارگاه آموزشی این نمایشگاه در نهایت زهرا محمدنژاد به عنوان نماینده ایران انتخاب شد.

این جشنواره و نمایشگاه تابستان ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد و جوایز آن شامل یک جایزه بزرگ به ارزش ۳‌هزار دلار آمریکا، پنج سیب طلایی به ارزش ۱۵۰۰ دلار آمریکا و پنج مدال ویژه  BIBبه ارزش ۱۰۰۰ دلار آمریکا است.

همچنین برنده جایزه اول می‌تواند در نمایشگاه بعدی BIB به صورت مستقل شرکت کرده، آثار خود را به صورت ویژه نمایش دهد.

همچنین هیئت داوری بین‌المللی BIB این اختیار را دارد که لوح تقدیر این هیئت را به موسسه‌های انتشاراتی که برای توسعه نوآوری، کتاب‌های کودکان با کیفیت بالا فعالیت کرده‌اند، اهدا کند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: