کد خبر: 36562
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 01 شهریور 1397 - 12:23
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

ارائه مقاله‌های پژوهش‌گران ایرانی در کنفرانس تئاتر باکو

منبع : لیزنا
دو پژوهش‌گر ایرانی با ارائه مقاله‌های خود در ششمین کنفرانس بین‌المللی تئاتر باکو آذربایجان شرکت می‌کنند.
ارائه مقاله‌های پژوهش‌گران ایرانی در کنفرانس تئاتر باکو

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، به دنبال ارسال هشت مقاله از پژوهش‌گران ایرانی از سوی مرکز ملی اسیتژ ایران، دو مقاله برای ارائه  در این کنفرانس معرفی شده است.

بر اساس این خبر، «تئاتر و فلسفه‌ای جدید» و «شکسپیر و فلسفه ماکیاولی» اثر سعید کاظمیان و «تئاتر برای کودکان، دعوت به کندوکاو فلسفی» از فرامرز غلامیان از اعضای مرکز ملی اسیتژ در این کنفرانس خوانش خواهد شد.

بنابر اعلام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محور ششمین کنفرانس بین‌المللی باکو «فلسفه تئاتر در قرن بیست‌ویکم: مفهوم موجودیت و هستی» تعیین شده بود.

پیش‌تر نیز مقاله‌های «هایدگر و تئاتر» و «تاثیر فلسفه‌ی تئاتر قرن بیست‌ویکم بر بینش فلسفی جامعه در قرن 21» اثر مشترک علی خوش‌گفتار و حبیبه عبداللهی، «نقش مطالعات بین رشته‌ای در ترویج مفهوم تئاتر معاصر در قرن21 » از عرفان خطیب‌زاده، «دسترسی و میزان کاربرد حوزه‌های معنایی در گفتار کودکان پیش دبستانی، تحت تاثیر تماشای تئاتر کودک» اثر فهیمه معصوم‌زاده و «اثر تئاتر کمدی در افسردگی کودکان» اثر مشترک فهیمه معصوم‌زاده و مائده پرویزی در این کنفرانس شرکت کرده بودند.

گفتنی است این کنفرانس به همت وزارت فرهنگ و گردش‌گری جمهوری آذربایجان روزهای 14 و 15 آبان 1397 در شهر باکو آذربایجان برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: