کد خبر: 37059
تاریخ انتشار: شنبه, 24 شهریور 1397 - 16:28
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان :

ترویج فرهنگ مطالعه باید از خانواده آغاز شود

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان
کتاب «سه ماه رویایی» خاطرات و زندگی نامه شهید کاظم عاملو در کتابخانه مرکزی سمنان رونمایی شد.
 ترویج فرهنگ مطالعه باید از خانواده آغاز شود

 به گزارش لیزنا، آیین رونمایی از کتاب «سه ماه رویایی» تألیف گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به روایت محمد حسن حمزه، همرزم شهید، به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه قائم آل محمد (عج) استان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، مؤسسه فرهنگی مرصاد شهرستان سرخه و مجموعه فرهنگی شهید ابراهیم هادی با حضور سر تیپ دوم پاسدار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان؛ نور علی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، مسئولان استانی، شهرستانی و جمعی از فرهیختگان و نویسندگان استان در آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی استان سمنان برگزار شد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، در حاشیه این مراسم ضمن بیان اینکه معرفی نویسندگان بومی از وظایف دستگاههای فرهنگی محسوب می شود، بیان کرد: رونمایی، معرفی و نقد کتاب به گویش و لهجه‌های محلی موجب زنده‌نگه داشتن فرهنگ و هویت هر شهرستان می‌شود. برگزاری این برنامه ها از اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این مراسم تصریح کرد: ترویج فرهنگ مطالعه باید از خانواده آغاز شود.

وی افزود: با نوشتن کتاب آثار گذشتگان ماندگار و به نسل ‌های بعدی منتقل می شود. یکی از راههای شناخت مکان‌ها، جاذبه های گردشگری و فرهنگ عامه یک سرزمین نگارش و خواندن کتاب‌های مربوط به آن خطه است.

شایان ذکر است، شهید «کاظم عاملو» از رزمندگان استان سمنان در دوران دفاع مقدس بود. این شهید بزرگوار در روز ۷ اسفند ماه سال ۱۳۶۶، پس از ۱۱ ماه حضور در جبهه جنگ، در منطقه ماووت بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل آمد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب