کد خبر: 39099
تاریخ انتشار: دوشنبه, 20 اسفند 1397 - 13:37
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

شمارۀ جدید نشریۀ «شیرازۀ کتاب» منتشر شد

منبع : روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی
شماره 30  و 31 «شیرازۀ کتاب» ویژه بهمن و اسفند 97 با پروندۀ مفصل دربارۀ مسئلۀ فلسطین منتشر شد.  
شمارۀ جدید نشریۀ «شیرازۀ کتاب» منتشر شد

به گزارش لیزنا، در تازه‌ترین شمارۀ این مجله که مجمع ناشران انقلاب اسلامی آن را منتشر می‌کند، علاوه بر مرور اخبار و رویدادهای مربوط به نشر و بازار کتاب، مطالب متعددی در موضوع فلسطین درج شده است. «لباس رزم بر تن کلمات» تیتر اول روی جلد این شماره از نشریه است که به پروندۀ ویژۀ فلسطین و ادبیات آن پرداخته است. مطالبی دربارۀ نویسندگان داخلی و خارجی که به مسئلۀ فلسطین پرداخته‌اند و مرور آثار آن‌ها در این بخش موجود است.

«شیرازۀ کتاب» در این شماره دربارۀ موضوعات و کاستی‌های مرتبط با ادبیات فلسطین با چهره‌های مختلف و صاحب‌نظرانی همچون اسماعیل شفیعی سروستانی، محمدعلی آذرشب، مجید صفاتاج، یعقوب توکلی، مهدی شکیبایی، مصطفی رضایی، رضا اسماعیلی، حسن رویوران و... به گفت‌وگو نشسته است.

نگاه از پشت عینک حماسه، متأسفانه آنجا بهشت بود!، صلحی که هرگز فرانرسید، تصویر فلسطینی‌ها در ادبیات کودک آمریکا، زوال حکومت ادبی اسرائیل بر جهان، سیر زندگی و آثار محمود درویش، بزرگ‌ترین شاعر فلسطین، برخی از عناوینی است که در این شمارۀ «شیرازۀ کتاب» به چشم می‌خورد.

همچنین خوانندگان می‌توانند گزارش کاملی از «نشست تخصصی مسئلۀ فلسطین و رژیم صهیونیستی» و «نشست هم‌اندیشی اتحادیه‌های نویسندگان و ناشران حامی مقاومت و فلسطین» را در این شماره مطالعه کنند و از جزئیات تأسیس جایزۀ جهانی ادبی فلسطین مطلع شوند.

در بخش طعم کتاب نیز کتاب‌های داستانی و پژوهشی دربارۀ رژیم اشغالگر قدس، یهود و فلسطین در قالب یک بستۀ پیشنهادی به مخاطبان معرفی شده است.

در پایان نیز در ادامۀ گفت‌وگوهای تفصیلی تاریخ شفاهی نشر ایران، گفت‌وگوی اختصاصی با حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب، ناشر باسابقه که سال‌هاست مدیریت نشر جمال را بر عهده دارد، به همراه نقدی بر کتاب «احضاریه» به قلم فاطمه سلیمانی ازندریانی، منتشر شده است.

این شماره از نشریۀ «شیرازۀ کتاب» به سردبیری حسین شاهمرادی، با قیمت بیست‌هزار تومان و در 142 صفحه به چاپ رسیده است.

برای دریافت فایل PDF نشریه اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: