کد خبر: 39545
تاریخ انتشار: دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 - 15:45
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

آمادگی کشور یونان برای تبادل غرفه با ایران

منبع : ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
 نماینده شرکت هلنیک فاندیشین یونان در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دیدار با قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواستار تبادل غرفه بین دو کشور در نمایشگاه‌‌های کتاب  شد.
آمادگی کشور یونان برای تبادل غرفه با ایران

به گزارش لیزنا ، کاترینا دینا با بیان اینکه وی به مدت چهارسال در ایران زندگی کرده است، گفت: طی این مدت با بسیاری از آداب و رسوم ایران آشنا شدم و همین امر من را متوجه وجود اشتراکات فرهنگی زیاد بین ایران و یونان کرد.

وی گفت: شرکت هلنیک فاندیشین از طرف کشور یونان آماده‌ افزایش تعاملات فرهنگی با ایران است.

دینا ادامه داد: خوشبختانه ارتباط عمیق فرهنگی بین دو ملت وجود دارد و ما می‌‌توانیم از این ارتباطات برای افزایش روابط فرهنگی بخصوص در حوزه‌ کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.

قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور نماینده‌ شرکت هلنیک فاندیشین یونان در نمایشگاه کتاب گفت: اگر بتوان فرصتی را فراهم کرد که ایران به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب یونان حضور داشته باشد، بسیار خرسند می‌‌شویم.

آشنا، کشور یونان را کشوری با تمدن کهن دانست و افزود: در حوزه فرهنگ و تمدن، یونان کشوری با ریشه و اندیشه است.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی بین ایران و یونان تاکید کرد: همین اشتراکات فرهنگی و علاقه به مباحث انسانی می‌‌تواند زمینه‌ همکاری بیشتر ایران و یونان را فراهم سازد.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: