کد خبر: 40302
تاریخ انتشار: سه شنبه, 23 مهر 1398 - 10:49

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

احداث کتابخانه عمومی استاندارد در گرمسار پیگیری‌می شود

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از پیگیری احداث کتابخانه عمومی استاندارد در شهرستان گرمسار خبر داد.
احداث کتابخانه عمومی استاندارد در  گرمسار پیگیری‌می شود

 به گزارش لیزنا، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان گرمسار به‌منظور بررسی شیوه های جذب مخاطب به کتابخانه، برگزاری برنامه‌های شاخص فرهنگی در کتابخانه‌ها و پیگیری برای احداث کتابخانه عمومی استاندارد در شهرستان گرمسار با غلام‌رضا کاتب، نماینده مردم شهرستان‌های  گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

غلام‌رضا کاتب، نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش کارکنان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمسار بیان کرد: پیگیر احداث کتابخانه عمومی بزرگ و استانداردی در شهرستان گرمسار هستیم.

وی با اشاره به گسترش فعالیت شبکه‌های اجتماعی افزود: شبکه‌های اجتماعی، هیچ‌گاه جایگزین مناسبی برای کتاب نخواهند بود.

کاتب با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از وضعیت کتاب و کتابخوانی شهرستان گرمسار گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب کمبودهای حوزه مطالعه کتاب و کتابخوانی را جبران کنیم.

وی با اشاره به سابقه دینی و مذهبی استان سمنان، گفت: مطالعه از بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند و برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه تلاش کنیم.

در ادامه حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت‌های متنوع فرهنگی شامل برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، نشست های کتاب‌خوان، کارگاه شعر و قصه گویی و رونمایی کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان در حال برگزاری است. برگزاری چنین برنامه هایی موجب جذب مخاطبان به محیط کتابخانه می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برای افزایش گرایش مردم به مطالعه  تلاش شود، اظهار داشت: باید برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی بسترهای لازم فراهم شود.

شاکری با تاکید بر اینکه ایجاد یک کتابخانه بزرگ، مجهز و استاندارد حق مسلم مردم این شهرستان است، تاکید کرد: با تحقق این مطالبه بخشی از دغدغه ها در حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهر مرتفع خواهد شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدید تصویر امنیتی