کد خبر: 17582
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 13 آذر 1393 - 21:07

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

آخرین اخبار

جشنواره لیگ کتابخوانی در رامسر برگزار شد

مرحله نخست لیگ کتابخوانی جشنواره شهرستان رامسر بین دانش آموزان دو مدرسه دخترانه در دو مقطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان به پایان رسید.  
جشنواره لیگ کتابخوانی در رامسر برگزار شد

به گزارش لیزنا، جشنواره لیگ کتابخوانی شهرستان رامسر، با محوریت کتاب «هیپاتیا» که در مورد نخستین بانوی ریاضیدان جهان می باشد از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و با حضور نویسنده اثر و دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از لیگ برگزار شد.

 

در این جشنواره از برگزیدگان 3 بخش بهترین برداشت از کتاب، بهترین طرح سوال از کتاب و روخوانی برتر از کتاب هیپاتیا تقدیر شد.

 

زینب سلمان تالشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامسر و مجری طرح، هدف از برگزاری لیگ کتابخوانی و این جشنواره را برقراری ارتباط بهتر و دقیق تر نوجوانان با کتاب های غیر درسی و تشویق آنان به کتابخوانی عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در رامسر و با انتخاب دو مدرسه دخترانه برگزار شده است و امیدواریم به زودی با گستردگی بیشتر و مناسب تر، این لیگ را برگزار کنیم.

 

سلمان تالشی از نکات مهم این جشنواره را حضور نویسنده کتاب بین دانش آموزان و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با وی دانست و گفت: دانش آموزان پس از مطالعه کتاب، با نویسنده اثر دیدار صمیمانه ای در جشنواره داشتند و سوالات و نظرات خود را با وی در میان گذاشتند.

 

معصومه فتوک برزگر کتابدار فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی رامسر که مبتکر این طرح بوده است در این خصوص گفت: پس از نوشتن چارچوب طرح لیگ کتابخوانی، کتاب «هیپاتیا» نوشته مهندس بهرنگ داودی برای شروع کار انتخاب شد و با هماهنگی نویسنده، اجرای طرح آغاز شد.

 

وی درباره نحوه اجرای طرح افزود: با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان رامسر، جلسات توجیهی برای دانش آموزان دو مدرسه دخترانه در مقاطع راهنمایی و دبیرستان برگزار شد و تعداد 150 نفر در این لیگ شرکت کردند؛ سپس به هر یک از آنان کتاب «هیپاتیا» که در مورد اولین بانوی ریاضیدان جهان است امانت داده شد تا دانش آموزان در 3 بخش بهترین برداشت از کتاب، بهترین طرح سوال از کتاب و روخوانی صحیح و روان شرکت کنند.

 

مهندس بهرنگ داودی نویسنده کتاب «هیپاتیا» نیز در این جشنواره از ابتکار اداره کتابخانه های عمومی رامسر قدردانی کرد و گفت: مطالعه این کتاب می تواند تجربه یک زندگی خوب برای دانش آموزان باشد.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از علوم ریاضی امروز مدیون هیپاتیا است، اظهار داشت: دانش آموزان می توانند زندگی با ریاضی و تلاش برای دستیابی به موفقیت را از این بانوی ریاضیدان بیاموزند.

 

داودی همچنین با دعوت از دانش آموزان برای برقراری ارتباط همیشگی با کتابخانه، افزود: کتاب را نخوانیم که بخوابیم بلکه کتاب را بخوانیم که بیدار شویم.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: