News Code: 30939
Publication Date: Tuesday, 10 October 2017 - 09:34
Email
Print

main

»

مجموعه اصلی

»

اخبار کتاب

کتاب طراحی خیابان ها چاپ شد

Source : لیزنا
کتاب طراحی خیابان ها «کتاب راهنمای مرجع به منظور دستیابی به خیابان هایی با کیفیت بالا» تألیف اندرو ویلیامز و ترجمه منوچهر طبیبیان، کیانا جاسم پور، نسیم ارونقی به چاپ رسید.
کتاب طراحی خیابان ها چاپ شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی این کتاب  ارائه‌ی ملزومات و رهنمودهایی که باید اساس طراحی خیابان به عنوان یک فضای شهری کارآمد و پاسخ ده واقع شود را از طریق طرح سوالاتی راهگشا که هر یک به مورد بحث قرار دادنِ یکی از این ملزومات می‌پردازد مطرح نموده است و سعی داشته مسیرهای دستیابی به این ملزومات را هموار سازد.

بنابراین در کنار کاربرد های دانشگاهی می تواند در توفیق پروژه های اجرایی نیز با ارائه مسیری تازه در طراحی خیابان ها ، بسیار موثر و کارآمد واقع شود و به طور کلی به عنوان راهنمایی برای طراحان شهری ، معماران ، راهبران حرفه ای و اجتماعی و مدیران شهری در جهت ارتقا و بهبود کیفیت محیطی قلمرو های همگانی ، کارآمد خواهد بود .

در این کتاب به منظور بهره‌گیری مؤثر تر با مطرح نمودن برخی مفاهیم و عکاسی از نمونه های موفق اجراشده در شهرهای ایرانی و اروپایی سعی بر آن بوده تا با بسط موضوع و ارائه ی نکات تکمیلی ، مسیر دست یابی به طراحی فضای شهری با کیفیت و پا سخ ده در این خاک و بوم بیشتر همراه گردد . با این هدف بخش‌هایی به صورت مجزا از متن اصلی به کتاب اضافه شده است.

برخی از توصیه های ارائه شده در این کتاب راهنما با تفکر قراردادی مهندسی و استاندارد خیابان مطابقت ندارد ، اما روش های نوآورانه در خارج از کشور نشان می دهد که فرصت هایی برای بررسی و ایجاد تغییرات در روشهای موجودوجود دارد.

 این کتاب راهنما ، برای کسانی در نظر گرفته شده که نگران خیابانها هستند ، چه آنها که در برنامه ریزی و طراحی تصمیم گیری و یا تحویل درگیر باشند و چه نباشند که شامل افسران شورا ، سیاستمداران ، نمایندگان جامعه محلی ، عمومی ، توسعه دهندگان ، ارائه دهندگان نرم افزار ودیگر سازمان‌های عمومی مانند آژانس حمل و نقل می شود.

گفتنی است این کتاب 74 صفحه ای بصورت مصور رنگی در شمارگان500 نسخه و با قیمت 25 هزار تومان به بازار نشر ارائه شده است.

 علاقه مندان جهت تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خيابان انقلاب - بين فلسطين و چهار راه وليعصر- فروشگاه و نمايشگاه دائمي كتاب جهاد دانشگاهي مراجعه نموده و یا با شماره تلفن : 02166487625 حاصل نمایند.  

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment: