News Code: 39962
Publication Date: Sunday, 14 July 2019 - 15:00

main

»

مجموعه اصلی

»

اخبار کتاب

انتشار کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان»

Source : لیزنا
کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان» مناسب برای افراد، موسسات، آموزشگاهها، مدارس و سازمانهایی که قصد دارند آموزش الکترونیکی را با استفاده از یک نرم افزار منبع باز راه اندازی کنند، منتشر و روانه بازار شد.
انتشار کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان»

 به گزارش لیزنا، کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان» مناسب برای افراد، موسسات، آموزشگاهها، مدارس و سازمانهایی است که قصد دارند آموزش الکترونیکی را با استفاده از یک نرم افزار منبع باز راه اندازی کنند.

آموزش آنلاین و از راه دور، یادگیری برنامه ریزی شدهای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیطهای جدا از هم صورت میگیرند و به همین خاطر آموزش آنلاین به فناوری‌های ارتباطی برای طراحی و برنامهریزی آموزش نیازمند است.  تعامل در سامانه یادگیری الکترونیکی باید شامل ارتباط دو طرفه‌ی مدرس و یاد گیرنده باشد. با استفاده از مودل این امکان برای مدرس و یادگیرنده فراهم می‌شود تا بتوانند در یک محیط الکترونیکی و با استفاده از اینترنت با یکدیگر در ارتباط باشند و فراگیران بتوانند بدون حضور فیزیکی در کلاس از مطالب آموزشی استفاده کنند.

دلیل تالیف این کتاب، آموزش مودل به مدیران آموزش الکترونیکی و مدرسان بوده است تا بتوانند با حداقل امکانات کلاس‌های آموزشی در موسسه خود برگزار کنند.

اکثر دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها و موسسات آموزشی به آموزش الکترونیکی و از راه دور نیاز دارند. این کتاب می‌تواند با آموزش نصب، راه اندازی و شروع آموزش با مودل، راه را برای افرادی که به برگزاری چنین نظام آموزشی می‌اندیشند هموار کند.

این کتاب در زمان تالیف بر اساس آخرین نسخه مودل (3.7.0) نگاشته شده است و آموزش‌های مقدماتی در مودل را شامل می‌شود.

کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان» دارای 4 فصل است. فصل اول کتاب با عنوان «مودل چیست؟» به معرفی مودل به عنوان یک نرم افزار متن باز (open source) می‌پردازد.

در فصل دوم نحوه نصب و راه‌اندازی  نرم افزار آموزش الکترونیکی مودل به صورت گام به گام  است. فصل سوم به تنظیمات مدیریتی اختصاص دارد و فصل چهارم که بیشترین حجم کتاب را در برگرفته است، آموزش مودل برای مدرسان است. تمامی مراحل ایجاد، ویراش و حذف درس و دوره آموزشی، گروه‌ها و مجموعه های آموزشی در این فصل آمده است.  همچنین افزودن منابع درسی و نیز فعالیت ها شامل تکالیف کلاسی و آزمون، کارنامه نمرات و تهیه گزارش توضیح داده شده است.

کتاب «گام به گام با مودل فارسی برای مدیران و مدرسان » مصور، کاملا رنگی در 246 صفحه تالیف محمدهرندی پور و مهسا فردحسینی، از سوی انتشارات پیام حنان در تیرماه 1398 منتشر شده است.

علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند آن را به صورت آنلاین از طریق این لینک خریداری کنند.

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News