News Code: 33948
Publication Date: Sunday, 15 April 2018 - 09:15

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

بازدید کودکان پیش دبستانی از باغ کتاب

Source : لیزنا
روز چهارشنبه 22 فروردین ماه؛ کودکان و نوگلان فرهنگ سرای نهج البلاغه با تور نیم روزه بازدید از باغ کتاب همراه شدند.
بازدید کودکان پیش دبستانی از باغ کتاب

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی فرهنگ سرای نهج البلاغه ؛ نوگلان و کودکان دوره های مختلف آموزشی مهد و پیش دبستانی نخستین روزهای فصل جدید آموزشی خود را با بازدید از باغ کتاب تهران آغاز کردند.

این تور نیم روزه که با هدف آشنایی کودکان با این مرکز علمی تفریحی و نیز ایجاد دغدغه و دلبستگی بیشتر این قشر نسبت به کتاب و کتابخوانی و نیز ترویج فرهنگ مطالعه در بین خانواده ها برگزار می گردد از ساعاتی قبل آغاز و تا ساعت 15 ادامه خواهد یافت و علاوه بر مربیان این مرکز ؛ مادران نیز کودکانشان را در این اقدام فرهنگی همراهی میکنند.

در بـــاغ کتاب تهران که بزرگترین نمایشـــگاه دائمی کتاب در جهان است مجموعه ای از محصولات فرهنگی، نمایشـــگاه تخصصـــی و موقت کتاب و محصـــولات فرهنگی، نمایشـــگاه و فروشـــگاه کتاب و محصـــولات فرهنگی کـــودک و نوجوان، مجموعه های از ســـالن های نمایش تئاتـــر و فیلم و برگزاری جشـــنوارههای کتاب، بازار کتابهای دســـت دوم و نیز بخشهای رفاهی و تفریحی را شامل می گردد و برای گذران اوقات فراغت  اقشار مختلف علاقمند به کتاب و کتابخوانی بویژه خانواده ها فضای مطلوب و مناسبی دارد .

بخش کودک و نوجوان در دو قسمت ویژه کتابفروشی کودک و خردسال و کتابفروشی نوجوان شکل گرفته است. این بخش از باغ کتاب دارای چند ویژگی قابل توجه است، نخست اینکه این مرکز نخستین و تنها مرکز فروش کتاب در تهران به شمار می‌رود که فضا و قفسه‌بندی آن به شکل اختصاصی برای مخاطبان کودک طراحی و اجرا شده است و آنها به تناسب سن و موقعیت جسمانی خود می‌توانند از میان این قفسه‌ها دست به انتخاب کتاب بزنند.

در کنار این مساله طراحی و اجرای مجسمه‌هایی از شخصیت‌های مشهور انیمیشن در حال مطالعه کتاب که کودکان از آن‌ها خاطرات خوبی دارند نیز یکی از مهمترین المان‌های جذابیت‌ساز در این بخش از باغ کتاب است.

گشایش مجموعه عظیم فرهنگی باغ کتاب ؛ بستر و فرصت مطلوبی برای والدین و خانواده های علاقمند به اتفاقات فرهنگی است تا با حضور و گردش در آن ؛ یک روز خاص و به یاد ماندنی را در کنار فرزندانشان سپری و آنان را از سنین کمتر با فرهنگ کتابخوانی آشنا کنند.

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News