کد خبر: 43358
تاریخ انتشار: یکشنبه, 10 اسفند 1399 - 12:44

داخلی

»

کتاب

نمایشگاه مجازی کتب تاریخ معاصر تمدید شد

منبع : مجمع ناشران انقلاب اسلامی
احمد عطایی، دبیر نمایشگاه مجازی تاریخ معاصر از تمدید این نمایشگاه خبر  داد.
نمایشگاه مجازی کتب تاریخ معاصر تمدید شد

به گزارش لیزنا، احمد عطایی، دبیر نمایشگاه مجازی تاریخ معاصر دربارۀ دلیل برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مجازی و تخصصی کتب تاریخ معاصر ایران در جهت معرفی آثار مورد اعتماد و صادق در موضوع تاریخ معاصر و با هدف تقویت حافظه تاریخی ملت خصوصاً جوانان و خنثی‌کردن تلاش‌های‌ دشمنان در تحریف تاریخ، برگزار شده است.

وی در ادامه گفت: کتاب‌هایی که در طول این سال‌ها، زحمت کشیدند تا حقایق تاریخی از کودتای سوم اسفند 1299 تا پایان دهه شصت انقلاب اسلامی را روایت کنند، بایستی معرفی می‌شدند و در دسترس علاقمندان قرار می‌گرفتند. این نمایشگاه به جهت پرداختن به دوران پهلوی اول و دوم در یکصدمین سالگرد این کودتا برگزار شده است و تاریخ و دهۀ اول انقلاب به‌خاطر اهمیت و روابط آن با سقوط رژیم پهلوی در این نمایشگاه در معرض نگاه و انتخاب مخاطبان قرار گرفته است.

عطایی دربارۀ تمدید زمان نمایشگاه مجازی کتاب گفت: مدت برپایی این نمایشگاه به مدت یک هفته از دوم تا هشتم اسفندماه پیش‌بینی شده بود ولی با ملاحظه عواملی چون تخصصی بودن موضوع نمایشگاه یعنی تاریخ معاصر ایران که به‌طور طبیعی زمان بیشتری باید به مخاطبان داده شود، برگزارکنندگان به این نتیجه رسیدند تا به تمدید نمایشگاه به مدت 5 روز فرصت بیشتری برای رجوع به نمایشگاه و بازدید و خرید کتاب‌های عرضه شده فراهم گردد.