کد خبر: 43909
تاریخ انتشار: سه شنبه, 25 خرداد 1400 - 14:28

داخلی

»

کتاب

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا درحال برگزاری است

منبع : موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران
پنجاه‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا به دلیل شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی به صورت مجازی درحال برگزاری است.
نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا درحال برگزاری است

به گزارش لیزنا، پنجاه‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا به دلیل شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی به صورت مجازی از بیست‌وچهارم خردادماه آغاز شد و تا بیست‌وهفتم خردادماه ادامه دارد.

گفتنی است در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در سه بخش BCBF GLOBAL RIGHTS EXCHANGE   و EXIBITORS    EVENTS   BCBF و BCBF BOLOGNA BOOK PLUS نمایشگاه حضور دارد و به معرفی کتاب‌های برگزیده حوزه کودک و نوجوان می‌پردازد.

معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ و معرفی طرح گرنت ایران از دیگر فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب بولونیا است. 

دراین دوره از نمایشگاه مجازی بولونیا از جمهوری اسلامی ایران خانه کتاب و ادبیات ایران، آژانس های ادبی دایره مینا، آژانس ادبی و ترجمه پل، بنگاه ادبی کیا، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، انتشارات افق و انتشارات طوطی حضور دارند.   

گفتنی است در سایت پنجاه‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا به هر شرکت‌ کننده امکاناتی برای نمایش کتاب و کاتالوگ اختصاص داده شد. همچنین در این نمایشگاه فضایی برای گفت‌وگوی شرکت کنندگان بایکدیگر و برگزاری جلسات فراهم شده است.

از جمله برنامه‌های جنبی پنجاه‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا می‌توان به دیواره تخصصی تصویرگران کودک، برگزاری کنفرانس‌ها و کارگاه‌های تخصصی در حوزه کودک و نوجوان، اهدای جوایز و گفت‌وگوهای آنلاین اشاره کرد.

در بخش تبادل رایت این دوره از نمایشگاه 500 ناشر ثبت نام کرده‌اند و حدود 20 هزار عنوان کتاب برای تبادل رایت بارگذاری شده است. در سال جاری بخش BCBF BOLOGNA BOOK PLUS  به نمایشگاه افزوده شد که این ابتکار جدید به موازات نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و با هدف جلب مخاطبان حرفه‌ای بیشتر از سراسر جهان آغاز به کار کرده است. 

در پنجاه‌وهفتمین دوره از نمایشگاه مجازی بولونیا بیش از 670 شرکت کننده به معرفی آثار خود می‌‌پردازند. همچنین در بین برگزیدگان جشنواره امسال تصویرگری بولونیا علیرضا گلدوزیان، امیر شعبانی‌پور، رضا دالوند، امین حسن‌زاده‌شریف و مجید فخارزواره از ایران حضور دارند و نام یلدا راسخی نیز در بین برگزیدگان مسابقه بخش کودکان و تماشاچیان این نمایشگاه به چشم می‌خورد.

گفتنی است انتشارات طوطی به عنوان ناشر برگزیده در بخش آسیایی پنجاه‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا معرفی شده است.