کد خبر: 41431
تاریخ انتشار: دوشنبه, 18 فروردين 1399 - 07:41

داخلی

»

کتاب

پیام تسلیت مجمع ناشران انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهید محمد سلگی

منبع : مجمع ناشران انقلاب اسلامی
آسمانی‌شدن سردار سرافراز و جانباز مبارز، حاج میرزا محمد سلگی و پیوستن به صف چشم‌انتظارانش در بهشت برین، مایهٔ افسوس و غم شد.
پیام تسلیت مجمع ناشران انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهید محمد سلگی

به گزارش لیزنا، مجمع ناشران انقلاب اسلامی پیام تسلیتی در پی درگذشت شهید محمد سلگی منتشر کرد، متن پیام به شرح زیر است:

شهید میرزا محمد سلگی، از ستارگان درخشان هشت سال دفاع مقدس بود. افتخارآفرینی‌های او در عرصۀ نبرد با دشمن، ماندگار و الگوآفرین هستند. از همین رو، کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» شامل خاطرات این شهید بزرگوار، به همت و قلم حمید حسام، در این سال‌ها یکی از بهترین‌ و خواندنی‌ترین آثار مکتوب منتشرشده به شمار می‌رود. تاکنون بیش از یکصدهزار نسخه از این کتاب منتشر شده و فرمانده شجاع گردان ابوالفضل نهاوند از لشگر انصارالحسین همدان را به ملت شریف ایران شناسانده است.

قهرمان کتاب «آب هرگز نمی‌میرد»، با وجود جراحت‌های بسیار، عرصهٔ نبرد را رها نکرد و حتی در عملیات مرصاد با دوپای قطع‌شده به فرماندهی پرداخت و با اقتدا به مکتب عاشورا، در تاریخ ایران ماندگار شد. وی در دوران پس از جنگ نیز در دفاع از اسلام ناب و ایران عزیز، لحظه‌ای درنگ نکرد و با بصیرت و اقدامات بهنگام در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی حضور پربرکتی داشت. او در تمام این سال‌های طولانی، ضمن تحمل درد و رنج ناشی از جنگ و سلاح‌های شیمیایی، استوار و ایستاده در راه حفظ ارزش‌های والای انقلاب اسلامی کوشید؛ به نحوی که در زمان حیاتش، از سوی ولی زمان «شهید زنده» لقب گرفت.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی شهادت این جانباز صبور و مقاوم را به محضر حضرت صاحب العصر(عج)، مقام معظم رهبری و هم‌رزمان شهید تسلیت می‌گوید و از خداوند رحمان، علو درجات را برای ایشان و صبر و اجر جزیل برای همسر باایمان و صبور و خانوادۀ گرامی ایشان مسئلت دارد.