کد خبر: 3301
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 28 مهر 1389 - 19:56

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

اعضای فعال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان گردهم می آیند

 اعضای فعال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان و گروهی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان در نشستی با عنوان «بیایید با هم باشیم» گردهم خواهند آمد.

 

به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) مصطفی رحماندوست، مسئول بخش كودك و نوجوان كتابخانه ملی، طی پیامی اعلام کرد: به منظور گردهمایی اعضای فعال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، نشستی با عنوان «بیایید با هم باشیم» و با حضور نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و والدین اعضای فعال در محل کتابخانه ملی برگزار می گردد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

"راستش به اين فكر افتادم كه ما بر و بچه هاي اهل كتاب و مطالعه كه خيلي چيزها سرمان مي شود، نبايد از بقيه كم بياوريم و براي خودمان گردهم آيي و انجمن و از اين جور چيزها نداشته باشيم. به همين دليل «بسم الله » گفتيم و قدم اول را برداشتيم .حالا نوبت تو است كه قدم بعدي را برداري. آيا مايلي در گردهم آيي اعضاء فعال كتابخانه ملي كودك و نوجوان شركت كني؟ اگر مايل هستي دست بكار شو و پرسشنامه را پركن. قدم بعدي اين است كه ما تو را دعوت كنيم با يكي از بزرگترهايت به كتابخانه بيايي -- مصطفي رحماندوست."

اعضای فعال این کتابخانه می توانند به منظور حضور در این نشست پرسشنامه مربوط را تکمیل نمایند.

این نشست روز دوشنبه مورخ 24 آبان برگزار خواهد شد.

گفتني است، كتابخانه ملي مجازي كودكان و نوجوانان ايران از ارديبهشت ماه سال جاري فعاليت خود را يه نشاني اينترنتي www.ketabkhanekoodak.ir آغاز کرده است.

کاربران می توانند از طریق ثبت نام در کتابخانه شخصی و با در اختیار داشتن نام کاربری و کلمه عبور، از امکانات این کتابخانه شخصی استفاده نمایند. از جمله امکانات کتابخانه شخصی می توان به بازگشت به آخرین صفحه کتاب مورد مطالعه کاربر، ذخیره سازی کتابهای مورد علاقه، دسترسی به کتابخانه شخصی از طریق اینترنت اشاره کرد.

از دیگر امکانات این کتابخانه می توان به کتابخوانی موضوعی و جستجوی کتاب های مورد نظر، کتابهای برگزیده، بچه خوانی ها (شامل کتاب و مجله)، ایران شناسی، و اخبار کتاب اشاره کرد. امکان ایجاد کتابخانه شخصی مجازی بر روی وب سایت کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران وجود دارد. کاربران این کتابخانه شامل دو گروه کودکان و نوجوانان و علاقه مندان به حوزه ادبیات کودک و نوجوان می توانند کتابخانه شخصی مورد نظر خود را ایجاد و شخصی سازی نمایند.

 

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: