کد خبر: 41108
تاریخ انتشار: یکشنبه, 13 بهمن 1398 - 06:37

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

فرماندار تفت؛

ترویج کتابخوانی تنها با مشارکت تمامی ارگان‌ها دست‌یافتنی است

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد
فرماندار تفت در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تصریح کرد: با تعامل و مشارکت تمامی ارگان‌ها می‌توان کتابخوانی را ترویج کرد.
ترویج کتابخوانی تنها با مشارکت تمامی ارگان‌ها دست‌یافتنی است

به گزارش لیزنا، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت به ریاست علیرضا نوکار، فرماندار شهرستان و جمعی از اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار تفت در این نشست با تبریک چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی و تقدیر از تلاش‌هاي مديريت كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان، اظهار داشت: شهرستان تفت طي سال‌های گذشته در شاخص کیفیت جلسات انجمن كتابخانه‌هاي عمومي رتبه برتر را در سطح استان داشته كه اين امر ناشی از نگاه فرهنگی اعضای انجمن به مقوله مهم و تأثیرگذار کتابخوانی است.

نوکار با اشاره به ضرورت ترويج امر كتابخواني در جامعه گفت: وجود چنین جلساتی برای هم‌اندیشی در باب کتاب و کتابخوانی مفید است ولی به‌طور حتم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هدفی است که تنها با تعامل و مشارکت تمامی ارگان‌ها دست یافتنی است.

در ابتدای این جلسه هادی قاسمی،  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت به ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌ها و اعلام برنامه‌های اداره متبوع خود در دهه فجر انقلاب اسلامی پرداخت.

تخصیص اعتبار به منظور خرید کتاب کمک درسی برای کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری تفت و برگزاری نشست‌های تخصصی کتاب‌خوان ویژه روحانیت و پایوران و سربازان ناحیه مقاومت بسیج سپاه  نیز از مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت بود.