کد خبر: 43579
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 26 فروردين 1400 - 17:42

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

تمدید مهلت شرکت در مسابقه داستان‌نویسی «زندگی و شخصیت شهید حسن باقری»

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
در پی استقبال و درخواست مکرر علاقه‌مندان به شرکت در نخستین فراخوان داستان کوتاه با موضوع «زندگی و شخصیت شهید حسن باقری»، مهلت شرکت در این رویداد فرهنگی تا سوم خرداد ماه تمدید شد.
تمدید مهلت شرکت در مسابقه داستان‌نویسی «زندگی و شخصیت شهید حسن باقری»

به گزارش لیزنا، پس از دریافت درخواست‌های مکرر علاقه‌مندان به حوزه داستان‌نویسی برای شرکت در اولین فراخوان داستان کوتاه با موضوع زندگی و شخصیت شهید حسن باقری، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد فرهنگی که از ابتدای اسفند ماه ۱۳۹۹ تا پایان فرودین ۱۴۰۰ اعلام شده بود، تا سوم خرداد سال جاری تمدید شد.

این مسابقه به همت موسسه شهید حسن باقری و با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با موضوع داستان و روایت داستانی با الهام از ویژگی های شخصیتی و نقش شهید حسن باقری در دوران دفاع مقدس و با محوریت کتاب سه جلدی «روایت زندگی شهید حسن باقری» نوشته سعید علامیان برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند این کتاب را از طریق کتابخانه های عمومی سراسر کشور و نیز فروشگاه اپلیکیشن طاقچه تهیه کنند.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و ارسال اثر می توانند از طریق پایگاه اینترنتی سماک به نشانی  www.samakpl.ir اقدام کنند. متن های ارسالی باید دارای ویژگی ها و عناصر داستان از جمله روایت، شخصیت و فضاسازی بوده و بین ۲ الی ۵ هزار کلمه باشد. لازم به ذکر است آثار ارسالی نباید پیش از این، منتشر شده باشد.

بر اساس فراخوان منتشر شده آیین اختتامیه این مسابقه در تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود و طی آن به نفرات اول تا پنجم ضمن تقدیم لوح سپاس، به ترتیب ۳۰ میلیون ریال، ۲۵ میلیون ریال، ۲۰ میلیون ریال، ۱۵ میلیون ریال و ۱۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. همچنین آثار برگزیده این مسابقه در قالب یک مجموعه داستان منتشر خواهد شد.