کد خبر: 48673
تاریخ انتشار: دوشنبه, 24 ارديبهشت 1403 - 08:35

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

کتابخانه عمومی برکتِ حاج سید مجتبی حسینی افتتاح شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی
آیین افتتاح کتابخانه عمومی برکتِ حاج سید مجتبی حسینی با حضور نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، فرماندار بردسکن، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن و اهالی روستای شفیع آباد در شهرستان بردسکن برگزار شد.
کتابخانه عمومی برکتِ حاج سید مجتبی حسینی افتتاح شد

 به گزارش لیزنا، آیین افتتاح کتابخانه عمومی برکتِ حاج سید مجتبی حسینی با حضور حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم شریف شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ؛ حسین نوربخش، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی؛ علی دهقان زاده، فرماندار بردسکن؛ مهدی زارعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن و اهالی روستای شفیع آباد در شهرستان بردسکن برگزار شد.

 در این آیین حجت الاسلام جواد نیک بین، مردم شریف شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ گفت: دوست خوب، آدم را در مسیر خوب و رفیق بد، انسان را به مسیر بد هدایت می کند.

وی تصریح کرد: انسان برای حرکت در یک مسیر ابتدا باید هدف و سپس همسفر خود را انتخاب کند. به عبارتی همسفر نقش به سزایی در انجام کارها و موفقیتهای کلان ایفا می کند.

نیک بین ادامه داد: برای شستشوی هر قسمت از بدن یک ابزار وجود دارد و شستشوی مغز و عقل نیز به واسطه کتاب انجام می‌شود. به عبارتی دیگر کتاب موجب می شود انسان نمیرد. اگر از کتاب دوری کنیم بدون شک بدانید که از دایره عقل خارج می شوید؛ لذا برای به روز رسانی اطلاعات و دانش خود نیازمند مطالعه مستمر هستیم.

نماینده مردم شریف شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ توصیه کرد: برای جلوگیری از زوال عقل و افزایش دانایی و آگاهی شهریار، حافظ، سعدی و مثنوی و در آخر کتاب خوب بخوانید. 

حجت الاسلام جواد نیک بین، مردم شریف شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ ضمن تقدیر از بانیان افتتاح کتابخانه در منطقه ترشیز اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد حضور جمعیت کثیری از کتابخوانان در این کتابخانه باشیم.

 در ادامه حسین نوربخش، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح کتابخانه در منطقه ترشیز کهن، گفت: این دومین کتابخانه عمومی است که در سال 1403 افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: جهش کتابخوانی و کتابخانه سازی را از این منطقه شروع کرده ایم و امیدوارم این جهش با حضور شما در این کتابخانه امتداد پیدا کرده و رشد کند.

نوربخش با بیان اینکه امروز شاهد 153مین کتابخانه عمومی استان هستیم، اظهار کرد: وظیفه خود می دانم از زحمات و همکاری خیرین منطقه محمدحسین داوودی، تیفوری و بنیاد برکت در راستای تجهیز این کتابخانه تشکر کنم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تاکید کرد: کتابخانه های عمومی امروز با هویت ایرانی و اسلامی نقش ارشادی را در جامعه ایفا می کنند. هدف ما بر این است تا با ارائه خدمات کتابخانه ای بتوانیم نسلی آگاه و دانا را پرورش دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد هر روز بیش از پیش بتوانیم در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گامهای موثرتر و مفیدتری برداریم.

 سپس علی دهقان زاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن گفت: بنای کتاب و کتابخوانی، مسئله ای است که در دین اسلام به آن تاکید شده است و خداوند به واسطه یکی از شایسته ترین بندگان خود انسانها را به کتابت و کتاب راهنمایی کرد.

وی با بیان اینکه باید به کتاب، غذای روح نیز توجه شایسته و بایسته داشته باشیم، افزود: به عنوان خادم مردم این شهرستان، سپاسگذار فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی هستم.

دهقان زاده ضمن تشکر از مهدی زارعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن، اظهار کرد: ما قدردان حضور پررنگ خیرین بومی در حوزه های مختلف فرهنگی و عمرانی در حوزه کتابخانه‌ها هستیم.

فرماندار شهرستان بردسکن اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد افزایش بیش از گذشته تعداد کتابخانه در این خطه فرهنگ دوست باشیم.

 در پایان نیز مهدی زارعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن از حضور و همراهی همیشگی خیرین بومی تقدیر و تشکر کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا این کتابخانه را به مرکزی برای اجرای برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی در راستای حمایت از کسب و کارهای کوچک، برگزاری دوره های آموزشی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ... تبدیل کنیم.

 گفتنی است، کتابخانه عمومی برکتِ مرحوم حاج سیدمجتبی حسینی با مساحت 1500مترمربع و زیربنای 265مترمربع و بخشهای کودک، مخزن کتاب، دو سالن مطالعه ویژه خانمها و آقایان، نشریات و ... در شهرستان بردسکن، روستای شفیع آباد، خیابان ولیعصر(عج) 13 واقع شده است.