کد خبر: 45060
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 23 دی 1400 - 09:19

داخلی

»

کارگاه

کارگاه «آشنایی با پایگاه‌های اطلاعات علمی فارسی» برگزار می‌شود

منبع : لیزنا
دوره آموزشی «آشنایی با خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران»، به منظور افزایش سواد اطلاعاتی کاربران با شرکت اعضای کتابخانه ملی به پایان رسید و دومین دوره این کارگاه با موضوع «آشنایی با پایگاه های اطلاعات علمی فارسی» روز شنبه 25 دی ماه برگزار می شود.
کارگاه «آشنایی با پایگاه‌های اطلاعات علمی فارسی» برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا، کارگاه های آموزشی، ویژه اعضای کتابخانه ملی ایران از سال 1397 تا کنون برگزار شده و امسال هجدهمین دوره این کارگاه ها برپا شده است.

رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی این سازمان، درباره اهمیت و ضرورت برگزاری این دوره های آموزشی گفت: آموزش به کاربران درباره چیستی امکانات و چگونگی ارائه خدمات به اعضای کتابخانه ملی از فعالیت های این اداره کل بوده است؛ از همین رو کتابخانه ملی ایران به عنوان مجموعه ای خدمت محور، دوره های آموزشی را به خصوص برای اعضای جدید برگزار می کند.

وی ادامه داد:‌ پس از برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران»، کارگاه دوم با عنوان «آشنایی با پایگاه های اطلاعات علمی فارسی» روز شنبه 25 دی ماه، ساعت 9 تا 12 برگزار می شود.

شهرابی یادآور شد: دوره آموزشی «آشنایی با خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران»، برای یافتن پیشینه های پژوهشی و جستجوی مقاله و پایان نامه ها در پایگاه های اطلاعات علمی فارسی و معرفی این پایگاه های اطلاعاتی به ویژه برای محققان و افرادی که در حال ارائه پایان نامه ارشد و دکتری هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.