کد خبر: 29780
تاریخ انتشار: شنبه, 21 مرداد 1396 - 09:50
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

اجرای طرح «دفترچه تلاش و نتیجه»  در اراک برای تشویق اعضاء به مطالعه بیشتر

منبع : لیزنا
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای معصومیه اراک از اجرای طرح «دفترچه تلاش و نتیجه» در این روستا خبر داد.
اجرای طرح «دفترچه تلاش و نتیجه»  در اراک برای تشویق اعضاء به مطالعه بیشتر

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، سیده هاجر هاشمی مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای معصومیه شهرستان اراک از اجرای طرح «دفترچه تلاش و نتیجه» در این روستا خبر داد.

هاشمی گفت: این طرح یک نمونه از طرح‌های الگوی هدفمندی در مطالعه و استفاده بهینه و خلاقانه از کاغذهای بدون استفاده است. در اجرای طرح «دفترچه تلاش و نتیجه» ابتدا برگه‌های فهرست‌نویسی که در سیستم جدید کتابداری بی‌استفاده مانده را به کمک اعضاء به شکل دفترچه درآوردیم، سپس از این دفترچه‌ها برای خلاصه‌نویسی و ثبت امتیاز استفاده کردیم.

وی ادامه داد: روال کار بدین شکل است که هریک از اعضاء، به خلاصه‌نویسی کتاب‌های مطالعه شده پرداخته و آن را در این دفترچه‌ها ثبت می‌کند و مسئول کتابخانه پس از بررسی متن به آن امتیاز می‌دهد.

 

مسئول کتابخانه شهدای معصومیه گفت: هر فرد طبق جدول ارائه‌شده می‌تواند امتیازهای خود را به جایزه‌ای که در جدول قید شده، تبدیل کند که این امر خود می‌تواند مشوقی برای کتابخوانی و درک مفاهیم و موضوعات مختلف باشد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب