کد خبر: 32030
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 15 آذر 1396 - 20:25
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

جلسه هم اندیشی ترویج فرهنگ مطالعه در عالیشهر بوشهر برگزار شد

منبع : لیزنا
نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ مطالعه با حضور هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، قائدی شهردار، زنده بودی رئیس شورای اسلامی عالیشهر و جمعی از مدیران استان بوشهر برگزار شد.
جلسه هم اندیشی ترویج فرهنگ مطالعه در عالیشهر بوشهر برگزار شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی بوشهر، هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته بسیج کسب عناوین برتر کشوری و استانی را به کتابداران عالیشهر تبریک گفت و افزود: مدیران مدارس مسئولیت اصلی آموزش را برعهده دارند و باید در جهت ترویج فرهنگ مطالعه گام های موثرتری برداشته شود.

وی گفت: مطالعه غیر درسی می تواند عامل موفقیت در حوزه درسی دانش آموز باشد و اگر دانش آموزان ما کتابخوان باشند در آینده مدیران و معلمانی کتابخوان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دانش آموزانی که اهل مطالعه کتب غیر درسی باشند در دروس خود نیز موفق تر هستند گفت: باید در مدارس کتابخانه ها به روز شوند.

مدیر کل کتابخانه های استان گفت برگزاری نشست کتابخوان در دانشگاه و مدارس می تواند پیوند عمیقی را بین این نهادهای آموزشی و کتابخانه ایجاد کند.

وی همچنین نقش رسانه های دیداری و شنیداری، علی الخصوص صدا و سیما را در رسیدن به وضعت مطالعه مطلوب حائز اهمیت دانست.

قائدی شهردار عالیشهر با بیان اینکه به عنوان مدرس دانشگاه در حوزه آموزش نیز فعالیت دارد اهمیت آموزش و تأثیر مدارس برفرهنگ مطالعه را برشمرد و افزود: شهرداری و مجموعه شورا تمام توان خود را در در ترویج فرهنگ مطالعه و رفع موانع موجود بکار خواهند بست.

در پایان با اهدا لوح و هدیه ازکتابداران کتابخانه شهدای گمنام عالیشهر تقدیر شد.

شایان ذکر است که از کتابخانه عالیشهر صدیقه جعفرزاده به عنوان کتابدار برتر کشور و حمیده حسینی به عنوان کتابدار برتر استان بوشهر در سال مراسم گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار تقدیر شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب