کد خبر: 36493
تاریخ انتشار: دوشنبه, 29 مرداد 1397 - 08:02

داخلی

»

اخبار کتاب

اعلام فراخوان اهدای کتاب به کتابخانه بین المللی کودکان مونیخ آلمان

منبع : لیزنا
تفاهم نامه ای میان کتابخانه بین المللی کودکان مونیخ آلمان و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی منعقد شده است تا ناشران بدون پرداخت هیچ هزینه ای جدیدترین کتاب های خود را برای این کتابخانه ارسال کنند.
اعلام فراخوان اهدای کتاب به کتابخانه بین المللی کودکان مونیخ آلمان

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام شورای کتاب کودک، کتابخانه کودکان یک کتابخانه واسپاری است که گسترش مجموعه آن از طریق دریافت کتاب های اهدایی از سوی ناشران، نویسندگان و تصویرگران انجام می شود.

ناشران کودک و نوجوان در صورتی که نمایل دارند نامشان در فهرست اهداکنندگان کتابخانه قرار گیرد و کتاب های انتشارات آنها شانس رقابت و بررسی برای درج در فهرست کلاغ سفید را پیدا کند،  کتاب های خود را برای کتابخانه ارسال کنند.

به منظور تسهیل کار ارسال کتاب ها و پرهیز از پرداخت هزینه های پستی، تفاهم نامه ای میان کتابخانه و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی منعقد شده است تا ناشران بدون پرداخت هیچ هزینه ای و تنها با صرف اندکی وقت جدیدترین کتاب های خود را برای این کتابخانه ارسال کنند. ناشران می بایست کتاب های خود را به کیفیتی که در ادامه این متن خواهد آمد، به دفتر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بسپارند:

1- کتاب های ارسالی منحصراً تألیفی، منتشر شده در دی، بهمن، اسفند 96 یا نیمه اول سال 97 و چاپ اول باشند.

2- از ارسال نسخه های مکرر، تجدید چاپ شده، ترجمه، و کتاب های منتشر شده در سال های پیش خودداری بفرمایید.

3- کتاب ها را در مهلت تعیین شده یعنی تا پنجم شهریور ماه 97 به دفتر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان واقع در: تهران، خیابان سمیه، بین مفتح و فرصت، کوچه پروانه، شماره ی 2 ارسال بفرمایید. شماره تلفن برای هماهنگی بیشتر: 81317755

4- لازم به یادآوری است به جز هزینه احتمالی ارسال کتاب ها از دفتر نشر تا دفتر انجمن، نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری وجود ندارد.

انجمن نویسندگان پس از دریافت و بسته بندی کتاب ها آنها را به انجن فرهنگی ناشران و مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی می سپارد و مؤسسه نیز کتاب ها را همراه با محموله بارهای خود به فرانکفورت ارسال خواهد کرد و کتاب ها در آنجا تحویل غرفه کتابخانه خواهد شد.

کتابخانه بین المللی کودکان واقع در شهر مونیخ آلمان با بیش از 650 هزار جلد کتاب به 130 زبان مختلف بزرگ ترین کتابخانه کودکان دنیاست که مجموعه ای منحصر به فرد از کتاب های کودک و نوجوان چهارصد سال اخیر جهان در آن نگهداری می شود. یکی از اعضای شورای کتاب کودک لیلا (رویا) مکتبی فرد از سال 2017 مسئولیت بخش فارسی کتابخانه را عهده دار شده است. کتابخانه کودکان یک کتابخانه واسپاری است که گسترش مجموعه آن از طریق دریافت کتاب های اهدایی از سوی ناشران، نویسندگان و تصویرگران انجام می شود. در حال حاضر قریب به 4 هزار جلد کتاب فارسی در این کتابخانه موجود است و با همت و همکاری ناشران می تواند بخش فارسی مجموعه را غنی و به روز نگه دارد. 

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: