کد خبر: 39559
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 - 22:48
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

اختتامیه چهارمین جشنواره‌ خاتم برگزار می‌شود

منبع : شهر کتاب
 آیین اختتامیه‌ی چهارمین جشنواره‌ی خاتم در حوزه‌ی داستان کوتاه برگزار می‌شود.
اختتامیه چهارمین جشنواره‌ خاتم برگزار می‌شود

 

به گزارش لیزنا، آیین اختتامیه‌ی جشنواره‌ی خاتم در روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱۶:۳۰ با سخنرانی افتتاحیه‌ی استاد دکتر محمدعلی موحد و با حضور اهل فرهنگ و اندیشه و نویسندگان و علاقه‌مندان در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

شخصیت والا و سیره‌ی انسانی و نبوی پیامبر اکرم (ص) همواره از کانون‌های مضمون‌آفرینی و تصویرسازی شاعران و نویسندگان در ادب فارسی بوده است. شاعران کلاسیک فارسی به مناسبت‌های گوناگون به تکریم آن حضرت پرداخته‌اند و شاعران معاصر فارسی شخصیت پیامبر را در چهار بعد مدحی، حادثه‌ای، روایتی و تصویری در اشعارشان منعکس کرده‌اند.

سیما و سیره‌ی پیامبر در ادبیات داستانی، نیازمند تلاش بیشتر نویسندگان معاصر است تا ادبیات داستانی فارسی نیز مانند شعر فارسی بیان‌گر حقیقت محمدیه باشد.

چهار سال است که جشنواره‌ی خاتم در حوزه‌ی داستان کوتاه برگزار می‌شود و آیین اختتامیه‌ی این جشنواره در روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱۶:۳۰ با سخنرانی افتتاحیه‌ی استاد دکتر محمدعلی موحد و با حضور اهل فرهنگ و اندیشه و نویسندگان و علاقه‌مندان در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و با اهدای جوایز از نویسندگان برگزیده تقدیر می‌شود.

 

همچنین از حسین فتاحی، خالق کتاب «۳۶۵ روز با پیامبر (ص)» تجلیل می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: